Результати моніторингу стану морської та питної води в Одесі та Одеській області станом на сьогодні, 14 липня 2023 року, дізнавалось «Одеське життя».
В Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України повідомляють, що із відібраних 2 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 2 проб питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не виявлені.
За результатами відомчого лабораторного контролю Філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» питна вода відповідає санітарним нормам.
У відібраних 09 липня з точки в м. Одесі (морський порт причал № 2) проб морської води виділено холероподібні вібріони НАГ 1 групи Хейберга. Вони не є збудником холери, але викликають захворювання на гострі кишкові інфекції.
Останнім часом періодично спостерігається поліпшення якості проб морської води за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. Але тенденція поліпшення має короткостроковий характер.
На якість води в морі впливають погодні чинники — напрямок вітру і температура.
Сьогодні вітер має північно-західний напрямок. Це сприяє тому, що вітер від узбережжя відносить воду вглиб моря. Там вона змішується з глибшими шарами морської води.
Прогріється море сьогодні до 21°C. Висока температура сприятиме появі мікроорганізмів. Вони можуть спричинити забруднення води біля узбережжя.
За останній місяць Чорне море зазнало рекордного забруднення. Вчені розглядали різні сценарії, навіть міркували про загибель моря.
Одеський екоактивіст повідомив, що в морі масово гинуть мідії.
Але наразі погодні умови зіграли важливу роль в очищенні моря. Шторми з північними вітрами очистили узбережжя від залишків сміття, які принесло з Дніпровського басейну.
В Одеській міськраді нагадують, що на території міста Одеси діє заборона на купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби, інших морських водних біоресурсів, а також риби сумнівного походження.
Читайте також, що солоність моря прийшла в норму.