Новини Одеси та Одеської області

Як евакуюватися з домашніми тваринами поїздом і як перетнути кордон?

Як евакуюватися з домашніми тваринами поїздом і як перетнути кордон?

У прес-службі «Укрзалізниці» повідомляють, що у зв’язку з військовим станом правила транспортування тварин будуть пом’якшені. Для подорожі поїздом ви повинні мати ветеринарний паспорт на тварину та переноску для її транспортування.

Евакуація з тваринами поїздом

– Закликаємо пасажирів не покидати своїх тварин на вокзалах міст: ми охоче візьмемо на борт городян разом із котами чи собаками та доставимо у безпечне місце. Просимо інших пасажирів поставитися з розумінням, – повідомили у прес-службі компанії.

Евакуація з тваринами за кордон

Процедура буде складнішою, ніж для переміщення всередині країни. Кабмін опублікував умови для перетину кордону з Польщею з твариною:

  • тварина ідентифікована за допомогою мікрочіпа;
  • тварина вакцинована від сказу (щеплення діє);
  • тварина має актуальний результат серологічного тесту визначення антитіл до збудника сказу;
  • тварина має дійсний паспорт європейського зразка або сертифікат щодо стану здоров’я (видається ветеринарними установами Держпродспоживслужби).

Однак, якщо ви не виконали одну або кілька вимог, у вас залишається ще два варіанти перетину кордону.

  1. Якщо ви можете вказати адресу майбутнього проживання тварини в Польщі (у родичів, друзів, готелі), ви повинні мати заповнену декларацію (заявку), її можна знайти на сайті Кабміну*. Далі інформація про місце перебування тварини передається відповідному повітовому (районному) ветеринарному лікарю, і він проводить всі необхідні заходи.
  2. Якщо ви не можете вказати адресу майбутнього перебування вихованця, ви повинні мати заповнену декларацію (заявку) за зразком з офіційного сайту, і ветлікар проведе всі необхідні маніпуляції відразу після перетину кордону. Витрати на щеплення та тести покриваються з держбюджету Республіки Польща

Інші види тварин (гризуни, кролики, земноводні, рептилії, безхребетні, декоративні водні тварини) тимчасово звільняються від дозволу головного ветеринарного лікаря Республіки Польща.

* https://www.kmu.gov.ua/news/informaciya-shchodo-timchasovoyi-proceduri-peremishchennya-domashnih-tvarin-do-yes-polshcha-pid-chas-zbrojnogo-konfliktu

Джерело: segodnya.ua

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: