Новини Одеси та Одеської області

І в тільнику, і з рушницею: одеситка створює образи дивовижних котів-визволителів (фото)

І в тільнику, і з рушницею: одеситка створює образи дивовижних котів-визволителів (фото)

Одеський кіт у тільнику тримає в руках пляшку із запальною сумішшю. Харківський кіт зі зброєю в руках опалений вогнем, але не здається… Символічна колекція малюнків котів-визволителів, створена талановитою одеситкою Юлією Подмогіною, поповнюється.

Першим на просторах Facebook я побачила одеського кота. Потім його ж – вже на багатьох сторінках у соцмережах. У ці страшні дні люди почали ділитися малюнком бойового одеського котика, наче талісманом. Деякі навіть поставили його як обкладинку на своїх сторінках у Facebook.

А потім з’явилися інші символічні коти-визволителі. Страшні сторінки війни немов самі собою подавали нові образи, вселяючи і надію, і посмішку, і сльози.

Кореспондентка «Одеського життя» зв’язалася з авторкою цих незвичайних (що у нас тепер «звичайно»?) котячих творів – Юлією Подмогіною (Julia Рod).

Юлія – не лише художниця та ілюстраторка, а й діджитал-дизайнерка, у минулому – журналістка.

Юля розповідає, що поїхала у відпустку до Мексики, вже збиралася повертатися до Одеси, а тут – війна.

– Не могла повірити у те, що відбувається, в Одесі залишилися мої рідні та друзі, а я – тут, у Мексиці, нічим не можу допомогти. Перші дні я лише читала новини та плакала. Мій хлопець буквально змусив мене хоч на якийсь час відключити телефон і сісти малювати. І я просто малювала на папері те, що відчувала. Так і з’явилася думка, що навіть перебуваючи далеко, я можу якось допомогти тим, хто потребує підтримки. Потім взяла планшет і вже на ньому народилася серія Ukrainian warrior cats. Ця серія стала терапією для мене. І, як виявилося, частинкою радості для інших. Я тепер щодня отримую повідомлення з усього світу зі вдячністю за цих котиків. А наші співвітчизники за кордоном роблять принти на майках, друкують плакати, надсилають допомогу, зокрема і для потерпілих тварин в Україні.

– повідомила мені Юля під час нашого листування…

Ну а поки ви читаєте цей матеріал, цілком імовірно, що на світ з’явився новий український дуже незвичайний котик, створений Юлією. Загляньте на її сторінку в Інстаграм.

Фото – Facebook-сторінка Юлії Подмогіної

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: