Новини Одеси та Одеської області

Голокост: в Одесі вшанували пам’ять тисяч жертв великої трагедії

Голокост: в Одесі вшанували пам’ять тисяч жертв великої трагедії

Сьогодні, 23 жовтня, в Одесі відзначили 82-гі роковини страшної трагедії в історії міста. Біля пам’ятника жертвам нацизму пройшла траурна церемонія покладання квітів.

Про це повідомила Одеська міськрада

82 роки тому окупаційні війська спалили живцем понад 25 тисяч євреїв.

Сталося це на території колишніх артилерійських складів на Люстдорфській дорозі. Тож сьогодні у сквері “Проти забуття” пройшла траурна церемонія, присвячена трагедії в історії Одеси.

Холокост

Церемонія з покладанням квітів пройшла біля пам’ятника жертвам нацизму, який встановлено на тому самому місці (3-я ст. Люстдорфської дороги, 27).

Холокост

Роман Шварцман – голова Асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і концтаборів.

Голова Асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і концтаборів Роман Шварцман, у своїй промові сказав, що сьогодні історія повторюється. Проте жителі України свято вірять в те, що Перемога – вже незабаром. На його думку, нацизму та терору має бути покладено кінець.

Читайте також: День пам’яті жертв Голокосту: чому українці згадують жахи нацизму не тільки 27 січня?

Довідка.

За історичними даними, 16 жовтня 1941 року 86 тисяч військових радянської армії, 15 тисяч цивільних в один день залишили Одесу, перебравшись у Крим. В цей же день в місто увійшли окупанти – румунські та німецькі війська.

А вже з 17 жовтня почались вбивства євреїв Одеси, які складали третину населення Одеси.

Поштовхом до масових повішень та розстрілів євреїв став підрив комендатури 22 жовтня на вул. Маразліївській, де загинуло багато окупантів.

А 23 жовтня місто охопили облави – людей витягували з їхніх квартир і вішали на вулицях, розстрілювали під стінами будинків.

На Великому Фонтані було розстріляно біля сотні чоловіків, на Слобідці біля ринку близько двох сотень людей повісили. На Молдаванці, Ближніх та Дальніх Млинах страчено 251 мешканця. Але найжахливіше видовище було на Олександрівському проспекті – на ньому було повішено близько 400 жителів Одеси.

А колони заручників гнали на артилерійські склади на Люстдорфській дорозі. Їх там закривали в бараки, де підлога була облита бензином. Заручників розстрілювали з кулеметів та підпалювали бараки.

За різними даними на складах на Люстдорфській дорозі згоріло від 25 до 28 тисяч людей. Серед них були євреї та військовополонені.

Після війни в місцях масових поховань виявили останки 22 тисяч людей. Але коли у Бухаресті відбувався суд над високопосадовцями румунських катів, то звучали цифри про 28 тисяч жертв. Деякі науковці вважають, що жертв було до 40 тисяч людей.

Загалом за перший тиждень окупації Одеса втратила 10% свого населення. А всього за час окупації загинуло 82 тисячі одеситів. 78 тисяч містян було викрадено та відправлено на примусові роботи Румунії та Німеччини.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції