Новини Одеси та Одеської області

Декомунізація по-одеськи: чиї імена зникнуть із назв вулиць?

Декомунізація по-одеськи: чиї імена зникнуть із назв вулиць?

Днями в Одесі відбулося чергове засідання історико-топонімічної комісії. Про це розповів член комісії, історик Олександр Бабіч.

Як зазначив історик, раніше створена робоча група виконала воістину титанічну роботу і винесла на розгляд 96 назв вулиць та провулків – кандидатів на перейменування. До того ж, було знайдено 17 топонімів, пов’язаних з «8 березня» і 9 – з російськими та білоруськими географічними назвами.

«Не буду перераховувати всі наші рішення, але без «8 березня» ми будемо тепер якось жити. Без Байкальської, Мінської, Орловської… теж»,

– написав у Facebook Бабич.

За його словами, на кожній вулиці з «великого списку» члени історико-топонімічної комісії голосували окремо. У результаті було вирішено прибрати з назв одеських вулиць майже всіх російських та радянських письменників, які не мають відношення до Одеси (таких як Блок, Шолохов, Гаршин, Грибоєдов, Чернишевський та інших).

Крім цього, буде перейменовано вулиці, названі на честь Ціолковського, Васнецова, Шишкіна, Мічуріна та інших російських і радянських діячів, а також народовольців-терористів – Кібальчича, Засуліч, Фігнер.

Підуть з міського простору і такі імена, як Дмитро Донський, Олександр Невський, Нахімов, Кутузов, Лідерс, Дежнєв та Єрмак.

Крім того, комісія вирішила позбавитися дуже великої кількості маршалів, генералів і просто легенд «ВВВ», наприклад, Космодемянської, Матросова, Гастело, Доватора, але при цьому зроблені винятки для тих генералів, які дійсно захищали і звільняли від фашистських загарбників Одесу – Петрова, Малиновського, Бочарова.

Бабич наголошує, що все перелічене вище – лише рекомендації комісії. А остаточне рішення щодо перейменування зазначених вулиць прийматимуть депутати на сесії міської ради.

«Пропозиції, якими будуть нові назви, будемо розглядати на наступному засіданні. Поки що продовжуємо приймати ідеї від істориків, активістів, мешканців Одеси. Дуже велике бажання змінити топонімічний образ міста. Зробити його більш українськім і більш мультікультурним, позбавивши Одесу російського наративу»,

– додав Бабич.

Нагадаємо, 28 вересня одеські депутати перейменували 6 вулиць та один провулок.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: