Новини Одеси та Одеської області

Вулиці з якими назвами рекомендують перейменувати через зв’язок із росією

Вулиці з якими назвами рекомендують перейменувати через зв’язок із росією

З’явився список із 10 найбільш уживаних в Україні «російських» урбанонімів (назв вулиць, парків, скверів тощо). У Міністерстві культури їх рекомендують перейменувати.

Список опубліковано Міністерством Культури та інформаційної політики України.

Експертна рада МКІП України з подолання наслідків русифікації та тоталітаризму визначила список десяти найпоширеніших «російських» урбанонімів, які рекомендуються до перейменування насамперед.

Експертна рада підтримує рішення органів місцевого самоврядування щодо перейменування топонімів, пов’язаних із державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологемами.

Проаналізувавши ситуацію, що склалася в топонімічному просторі України, Експертна рада звернула увагу на те, що значна кількість власних назв, що позначають такі елементи просторової структури міста як вулиці, площі, проспекти тощо. – пов’язано з росіянами, чиї життя та діяльність, як правило, не мали відношення до України, її історії, науки, культури, і здебільшого вони не народилися тут.

У ТОП-10 найчастіше використовуваних топонімів входять:

  1. Юрій Гагарін;
  2. Олександр Пушкін;
  3. Іван Мічурін;
  4. Валерій Чкалов;
  5. Максим Горький;
  6. Михайло Лермонтов;
  7. Олександр Суворов;
  8. Володимир Маяковський;
  9. Олександр Матросов;
  10. Володимир Комаров.

«В умовах широкомасштабного вторгнення Росії в Україну слід враховувати, що ворог навіть топоніміку використовує як маніпулятивний механізм для ретрансляції пропагандистських меседжів, цінностей, своєї світоглядної моделі та концепту так званого «російського світу». Повномасштабна війна стала каталізатором для прискорення процесу усунення від культурного простору України та суспільно-політичного дискурсу того російського, що десятиліттями впроваджувалося як «велика російська культура», – наголосив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

З метою мінімізації впливу радянсько-російських наративів на світогляд українців, встановлення історичної справедливості та відновлення української історико-національної топоніміки, Експертна рада МКІП рекомендує під час проведення перейменувань вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших урбанонімів.

Раніше «Одеське Життя» повідомляло, що громадські організації в Одесі просять демонтувати у місті пам’ятники Пушкіну, Толстому та Горькому.

Також ми писали, що в Одесі можуть перейменувати сотні вулиць.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: