Протягом квітня 2023 року зареєстровано загибель понад 100 дельфінів. Серед китоподібних є і контужені тварини, які імовірно уражені військовими сонарами.
Про це повідомляє доктор біологічних наук, голова дослідницького департамену у Національному парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв.
“Прикро те, що протягом квітня 2023 року, вже зареєстровано більше сотні загиблих дельфінів у бухтах Севастополя і інших берегів окупованого Криму та неподалік від Новоросійська, Сочі, Геленджика, Анапи серед яких є і контужені тварини з симптомами імовірно уражених військовими сонарами. Причому, багато серед загиблих – дельфіни виду афаліна”, – повідомив Іван Русєв на своїй сторінці у фейсбуці.
І якщо зараз тільки зареєстрованих вже більше 100 загиблих тварин, то фактична їх загибель набагато більше і згідно наукових розрахунків складає більше тисячі.
І це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у той частині Чорного моря біля Криму є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських тварин весною 2023 року.
Крім того, днями в Одесі відбулася конференція «Захистимо дельфінів – збережемо Чорне море», організаторами якої стали Національний природний парк «Тузлівські лимани» та ГО «Зелений лист».
Громадські активісти підбили підсумки роботи за 2022 рік стосовно моніторингу загибелі дельфінів через воєнні дії у регіоні. Результатом досліджень стало розуміння того, що ситуацію вже зараз можна назвати екоцидом чорноморських китоподібних. Щоб захистити нашу екосистему необхідно вже зараз робити конкретні кроки.
Нагадаємо, що ми нещодавно писали, що з початку повномасштабного вторгнення на шестикілометровій ділянці узбережжя на Одещині було виявлено 38 тіл загиблих дельфінів.
Читайте також:
- Одеська область: «Тузловські лимани» відвідали «птахи Фенікс».
- На Одещині спостерігається надзвичайно багато хижих птахів.
- В акваторії Чорного моря масово гинуть дельфіни: причини.
Фото: Іван Русєв, відео “Телерадіостудія МО України “Бриз”