Білгород-Дністровський порт знову виставлено на продаж: куди подівся покупець?

Білгород-Дністровський порт знову виставлено на продаж: куди подівся покупець?

Фонд державного майна України повторно виставить на приватизацію Білгород-Дністровський морський торговельний порт.

Як повідомили напередодні у Фонді, аукціон з продажу порту, що пройшов у березні, визнаний таким, що не відбувся, оскільки переможець торгів, яким визнали підприємство «Укрдонінвест», не сплатив купівлю у встановлений законом термін – а зробити це він міг до 10 квітня поточного року.

Нагадаємо, Білгород-Дністровський морський торговельний порт намагалися продати вже двічі. Вперше його виставили на торги зі стартовою ціною в 187 млн грн, але охочих не знайшлося.

Вдруге, 13 березня 2023 року, торги стартували з 93,7 млн грн. Під час аукціону вартість активу зросла у 2,3 рази – до 220 млн грн. Найвищу ціну під час торгів – 220,1 млн грн – запропонувало підприємство «Укрдонінвест», воно ж і було визнано переможцем.

Нині Білгород-Дністровський порт працює лише як «сухий порт», тобто як великий склад, де збирається вантаж для відправлення в дунайські порти Одеської області.

До того ж, зараз порт є збитковим. Станом на 30 вересня 2022 року його борги сягнули 104 млн грн, тепер їх має погасити покупець.

А щоб порт запрацював на повну силу, необхідно провести днопоглиблювальні роботи в Дністровському лимані.

Крім того, як зазначає начальник регіонального відділення Фонду держмайна України по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський, для свого повноцінного розвитку порт потребує дуже великих інвестицій: модернізації техніки та будівництва сучасних логістичних потужностей. А розпочати таку модернізацію зможе лише приватний власник.

Читайте також: На Одещині держава продала порт, який приносить прибуток.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції