Сьогодні, 20 грудня, в Одесі відбувся брифінг щодо останнього засідання історико-топонімічної комісії, де було прийнято рішення про перенесення памятника Пушкіну, демонтаж ордена Лені та багато іншого.
Про це повідомив на своїй facebook-сторінці одеський історик і член історико-топонімічної комісії Олександр Бабич.
Він розказав, що на комісії було розглянуто понад 70 питань.
Проголосували члени комісії за перейменування вулиць на честь героїв України – Віталія Блажка (вул. Махачкалинська), Дениса Максишко (вул. Марії Демченко), Ігоря Бедзая (вул. Якутська), Валерія Самофалова (вул. Каманіна).
Також в Одесі з’являться вулиці названі на честь великих історичних постатей – контрадмірал Остроградського (вул. Макарова), Петра Болбочана (вул. Мічуріна), гетьмана Сагайдачного (Лідерсовський бульвар).
Бабич розказує, що Лідерсовський хотіли назвати на честь письменника Нечуя-Левицького. Але комісія вирішила що там море і постать Сагайдачного більш доречна.
Також в Одесі з’являться вулиці на честь міст, які зазнали найбільших руйнувань та катувань мирного населення окупантами – вулиці Бахмутська та Маріупольська.
Читайте також: Ще одна спроба: в Одесі знову голосуватимуть за перейменування вулиць
Вулицю Білоруську перейменують на вул. Кастуся Калиновського. Це буде подяка білоруським добровольцям, які воюють за Україну в полку ім. Кастуся Калиновського.
Змінить назву й Піонерський провулок. Він буде називатися Пластовим.
Декілька вулиць перейменують на честь одеських скульпторів та архітекторів. Вулиця Писарева стане вулицею Бориса Едуардса, вул. Леванєвського – вул. Юрія Дмитренка, а пров. Леванєвського стане пров. Фелікса Гонсіоровського.
Площа Льва Толстого стане площею Менделе Мойхер Сфоріма, а вул. Льва Толстого стане вул. Шолом-Алейхема.
Також Бабич розказав, що він запропонував, аби Пушкіних стало менше на одиницю міського простору. Сквер Пушкіна буде сквером Рози вітрів, приберуть Тінь Пушкіна і вуличну скульптуру від будинку-музею на Пушкінський,13.
На жаль не прийняли мою пропозицію повернути вулиці Пушкінській її історичну назву – Італійська. Але тут будуть радитися з ЮНЕСКО, бо ще я пропонував Жуковського перейменувати в вул. Лесі Українки (вона там жила), та Буніна замінити на її історичну назву Поліцейська, –
поділився своїми поглядами Олександр Бабич.
Маленькі провулки Іванова продовжують “перегравати” в Мерло і Каберне. Оскільки там багато маленьких провулків з подвійними назвами, то там складається винний мікрорайон.
Також на комісії проголосували за демонтаж орденів Леніна та Золотої зірки з монумента на пл. 10 Квітня.
А в ЖК “Альтаїр” розібралися з провулками. Тепер їм нададуть назви та окрім цього там з’явиться можливість зробити розмітку й встановити світлофори.
В парку Перемоги дадуть назви ще двом алеям – алея Добровольців та алея Рятувальників.
Члени комісії відхилили пропозицію про дошку на пам’ятнику Стефану Джевецькому на просп. шевченка. Там мали згадати “меценатів” – Ківалова, Боделана, Гриневецького, Співака і т.п.
Також в Одесі не буде вулиць на честь вченого Бориса Патона, голови ради адвокатів Одеської області Йосипа Бронза, художника-реставратора Аліка Мірзоєва. Оскільки з дати їх смерті не пройшло 10 років.
Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More