Звідки взялися найвідоміші слова і фрази з війни?

Звідки взялися найвідоміші слова і фрази з війни?

Ці українські вирази звучать із наших вуст щодня. Одні з них оберігають Україну століттями, інші з’явилися зовсім недавно, в розпал цієї війни. Цими фразами ми вітаємо один одного, з ними йдемо у бій, виганяючи окупанта з наших територій.

«Слава Україні!»

Слава Украине

Ми звикли пов’язувати національне гасло «Слава Україні!» з ім’ям Степана Бандери. Його історія розпочалася на початку Другої світової війни. Його використовували як пароль-вітання члени Організації українських націоналістів (ОУН) таУкраїнської повстанської армії (УПА). У 1949 році радянська влада заборонила використовувати це гасло.

Лозунг відродився на початку 1990 року, коли його вигукували на мітингах на підтримку незалежності України разом із закликами: «Слава нації! Смерть ворогам! та «Україна понад усе!». А з 2018 року гасло «Слава Україні!» став офіційним вітанням у ЗСУ та поліції.

«Доброго вечора, ми з України»

Історія цієї фрази почалася у жовтні 2021 року, коли молоді музиканти з Кременчука випустили композицію з текстом: «Доброго вечора, ми з України». Нині уривок із пісні використовують як неофіційне військове вітання. А все завдяки харизматичному миколаївцю Віталію Кіму: зі слів «Доброго вечора, ми з України» він традиційно починає відеозвернення до українців з перших днів війни.

Виталiй Кiм

Виталiй Кiм

«А я вам зараз покажу…»

Лукашенко, кружка с фразой

І смішно, і сумно — такі емоції викликає уривок із промови білоруського диктатора Олександра Лукашенка. Фраза виголошена 11 березня на переговорах Лукашенка з Путіним: «А я зараз вам покажу, звідки на Білорусь готувався напад… І якби за шість годин до операції не було завдано превентивного удару … я зараз покажу карту, я приніс…». У результаті ця «дипломатична» мова стала виразом-насмешкой, яке використовують у різних контекстах, особливо анекдотах.

«Геть з України, москаль некрасивий!»

Ця фраза — з монологу Андрія Данилка в образі балерини Белли Куценко, вимовленого 2004 року. Але напад росії зробив її несподівано актуальною. Друге життя їй подарувала іронічна композиція молодої української співачки із приспівом: «Геть! Геть з України, москаль некрасивий!».

Сердючка

“Російський військовий корабель, йди на …”!

Відповідь прикордонника з острова Зміїний, який не здався і надіслав російський військовий корабель у потрібному напрямку. а 14 квітня флагман російського флоту пішов на дно. Ця фраза надихнула художників створення поштової марки.

русский военный корабль, марка

«Покладіть насіння собі у кармани…»

Фраза, якою безстрашна жителька Генічеська Херсонської області зустріла російського окупанта 24 лютого: «Ви прийшли на нашу землю! Якого ви прийшли зі зброєю до нас!? Покладіть хоч насіння у кармани свої, щоб проросли соняшники, коли вас уб’ють».

«Батько наш — Бандера, Україна — мати»

Насправді це слова з тексту української пісні про тяжко пораненого бійця, якого оплакує мати. Автор та рік створення тексту, на жаль, невідомі. Вперше пісню ми почули у березні 2019 року у виконанні священиків із Івано-Франківська. А восени 2021 року школярі ініціювали флешмоб у соціальній мережі із закликом виконати пісню:

Батько наш Бандера, Україна мати,

Ми за Україну пiдем воювати!

Сьогодні українці співають її родичами з росії, які вважають, що в Україні живуть «фашисти», «націоналісти» та «бандерівці».

«Все буде Україна!»

Украина, лозунг

Ще один національний девіз українців. Його автор — журналістка та письменниця Олена Степова. У 2014 році хоробрий жінка пережила російську окупацію Донбасу. Будучи очевидцем того, що відбувається, вона записувала важливі події в блог, закінчуючи кожну історію словами надії: «Все буде Україна!».

Військово-польовий словник

Бандерівське смузі українська версія «коктейлю Молотова».

Бандеромобіль — жартівлива назва будь-якої української військової техніки.

Бавівна вибухи на російських військових об’єктах, які пропагандисти називають «бавовнами», що співзвучно з українською назвою тканини “бавовна” – “бавовна”.

Мотиліга — знищена російська техніка.

Мордор і орки — назва вигаданої країни та злих істот із книг Джона Толкіна «Володар кілець». У наших реаліях Мордор – це країна-агресор, а орки – це російська армія.

Нові українські фразеологізми

Як долар у Росії — щось нереальне і примарне.

Наче Арестовича послухати — заспокоїтися.

Чорнобаїти — робити те саме без результату.

Макронити — обіцяти щось марно.

Наволонтерити — зробити щось неможливе.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції