Новини Одеси та Одеської області

Запитайте лікаря: як боротися з водяними мозолями?

Запитайте лікаря: як боротися з водяними мозолями?

Кожна людина хоча б раз у житті стикалася з водянками – болючими пухирцями. Найчастіше вони виникають на ногах після носіння незручного взуття. Як попередити їх появу і прискорити загоєння, пояснив дерматовенеролог Микита Агафонов.

Водянки бувають і на ногах, і на руках

дерматовенеролог Никита Агафонов

Микита Агафонов

Водяна мозоля (водянка) – це пухир на поверхні шкіри, який утворюється в результаті її тертя о грубі поверхні. Усередині порожнини збирається безбарвна міжклітинна рідина, іноді з невеликою домішкою крові. Виникненням водянки організм захищає пошкоджений шкірний покрив від проникнення інфекції.

Найпоширеніші місця утворення водяних мозолів – це п’яти, підошви і пальці ніг, а найчастіша причина їх виникнення – нове, тісне, незручне або неякісне взуття. Додаткові фактори ризику – підвищена пітливість або набряклість ніг, надто чутлива шкіра, потрапляння у взуття піщинок і дрібних камінців.

Обувь, мозоли

Але іноді водянки можуть виникати і на руках або на тілі – через тертя або тиск одягу на шкіру, тривале використання робочих або спортивних інструментів (пили, молотка, лопати, ножа, палиць для скандинавської ходьби).

Читайте також: Запитайте у лікаря: чим небезпечний артрит пальців

Коли йти до лікаря?

В результаті тертя на шкірі виникають почервоніння, набряклість, зрушення і відшаровування верхнього шару епідермісу, що викликає болючі відчуття, в ідеалі – помітити і попередити розвиток водянки добре на цій стадії. Якщо механічна дія триває, на пошкодженій ділянці шкіри з’являється пухирець, заповнений рідиною, який при найменшому дотику завдає сильного болю.

При подальшому тиску на шкіру водяна мозоля лопається, і на її місці залишається червона мокнуча ранка, що піддається високому ризику інфікування стафілококами або стрептококами.

Для кого водянки можуть бути небезпечними?
До виникнення водянок слід бути особливо уважними пацієнтам із цукровим діабетом, варикозним розширенням вен, венозною недостатністю, невритом. Якщо вас часто турбують водяні мозолі – слід звернутися до лікаря і перевірити загальний стан здоров’я.

Ознаки того, що у водянку потрапила інфекція, – збільшення меж почервоніння, зміна кольору ранки, гнійні виділення з мозолі, поява навколо неї жовтих кірочок, підвищення температури тіла і болючість запаленої ділянки навіть без впливу на неї. З появою цих тривожних ознак слід звернутися до сімейного лікаря, дерматолога, подолога або хірурга. Фахівець проведе дренування, обробить рану і призначить необхідну антибіотикотерапію.

Ще за темою: Запитайте у лікаря: «шишка» на стопі: що робити?

Що робити, якщо у вас водянка?

Водянка, прокол

«Неускладнена» водяна мозоля не потребує звернення до лікаря – з нею можна впоратися в домашніх умовах. Якщо водянка невелика і не завдає сильного дискомфорту, не проколюйте мозольний мішечок, а просто заклейте бактерицидним пластиром і не носіть тісне взуття 2-3 дні. За цей час пухирець має «присохнути» і минути самостійно.

Якщо мозоля велика і дуже болюча, її потрібно розкрити. Прокол робиться продезінфікованою голкою, водянку і шкіру навколо неї попередньо потрібно обробити спиртом або перекисом водню. Для кращого відтоку рідини з мозолі зробіть кілька проколів паралельно шкірі з різних боків пухирця, після чого промокніть його стерильним бинтом. Стінки пухирця не видаляйте, вони захистять запалену шкіру від проникнення бактерій. Проколоту водянку слід заклеїти пластиром, який знімається на ніч. У разі повторного наповнення пухирця рідиною зробіть новий прокол.

Якщо водянка через механічний вплив лопнула сама, продезінфікуйте ранку, що відкрилася, і закрийте пластиром. Слідкуйте, чи не з’являться найближчими днями ознаки запалення.

Від водяної мозолі допоможе алое
Ефективним засобом від водяних мозолів вважається сік алое – це природний антисептик, який знімає запальний процес і прискорює загоєння. На пухирець накладіть розрізаний уздовж лист рослини (м’якоттю вниз) або просочений в соку алое ватний спонж. Компрес зафіксуйте пов’язкою і міняйте кожні 4-6 годин.

Ви також можете дізнатися: Запитайте у лікаря: як позбутися горбика на шиї?

Ірина Лебединець

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції