Новини Одеси та Одеської області

Закони України: як бути, якщо не дають спілкуватися з онуками

Закони України: як бути, якщо не дають спілкуватися з онуками

Непоодинокі ситуації, коли після розлучення батьків бабусі та дідуся не можуть спілкуватися з онуками, їм перешкоджають бачитися. Що робити, якщо виникла така ситуація?

Згідно зі ст. 257 Сімейного Кодексу України, бабуся, дід, прабабуся, прадід мають право спілкуватися зі своїми онуками, правнуками та брати участь у їх вихованні.

Батьки або інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабусею, дідом, прабабусею, прадідом своїх прав з виховання онуків та правнуків. Алгоритм дій у цьому випадку складається із двох етапів.

Звернутися до служби у справах дітей

Звернутися до служби у справах дітей при місцевій раді із заявою про вирішення органом опіки та піклування спору з приводу участі у вихованні дитини та спілкуванні дитини з бабусею чи дідусем, або іншим родичем. У заяві напишіть, коли та скільки ви хочете спілкуватися з дитиною, просіть встановити дні та години для спілкування.

Звернутися до суду

Якщо пункт вище не допоміг і питання не врегульоване — зверніться до суду щодо зобов’язання батькам не чинити перешкод у спілкуванні з онуком (онукою). При поданні позовної заяви до суду можете залучити третю особу у суперечці – службу у справах дітей.

Навіть якщо дитина не бажає спілкуватися з бабусею та дідусем, це не перешкоджає їх праву на звернення до суду, оскільки їхній позов спрямований саме на відновлення нормальних родинних стосунків між родичами.

Читайте також: Оформлення пенсії: як самостійно розрахувати її розмір та які потрібні документи

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: