За що почали серйозно карати українських водіїв

За що почали серйозно карати українських водіїв

Тепер за порушення правил дорожнього руху водіям загрожують серйозні штрафи, які не обмежуються лише грошовим стягненням, а й можуть загрожувати арештом та взагалі позбавленням прав водія.

Так, згідно зі статтею 130 КУаАП, за керування в нетверезому стані можна одержати штраф у розмірі до 51 тис. грн. Крім того, закон передбачає арешт, позбавлення прав та конфіскацію авто.

Штраф передбачений як водіння може алкогольного чи наркотичного сп’яніння, і за відмову пройти огляд. Тобто, якщо водій відмовиться довести, що він тверезий, за законом він понесе таке ж покарання, як і за водіння у стані сп’яніння.

Які штрафи загрожують несумлінним водіям?

  • за ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено штраф у розмірі 17 тис. грн з позбавленням права управління на 1 рік;
  • за ч. 2 ст. 130 за повторне порушення протягом року водій отримає штраф 34 тис. грн.
  • за ч. 3 ст. 130 за порушення двічі протягом року – штраф у розмірі 51 тис. грн з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу;
  • за ч. 4 ст. 130 передбачено штраф у 34 тис. грн або адміністративний арешт строком на 15 діб, з позбавленням права управління транспортними засобами строком на 3 роки.

Крім того:

  • за відсутність прав чи реєстраційного документа на авто українським водiям загрожує штраф у розмірі 425 грн;
  • а за поїздку на незареєстрованому авто, без номера або номерами, заляпаними брудом, доведеться заплатити вже 850 грн штрафу;
  • за порушення правил дорожнього руху, що призвело до аварійної ситуації, випишуть штраф 850 грн;
  • любителям швидкої їзди слід знати, що за порушення швидкісного режиму у населених пунктах у межах 20-50 км/год їм доведеться віддати 340 грн.

Читайте також: Таксисти бувають різні: всі різновиди в одній статті.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції