Коли анонсували S.T.A.L.K.E.R. 2, більшість сприймала його як просто гру, продовження культової серії, що захоплює шанувальників постапокаліптичних всесвітів. Однак з початком війни в Україні S.T.A.L.K.E.R. 2 став не просто розвагою, а своєрідним маніфестом, який відображає реалії України. Гра стала символом спротиву, витривалості і боротьби, а її розробники з GSC Game World використали цей проєкт, щоб нагадати про Україну.
Скріншот з гри S.T.A.L.K.E.R. 2
Перша гра серії S.T.A.L.K.E.R. була випущена 20 березня 2007 року. Розробником стала київська компанія GSC Game World, яка створила унікальний відкритий світ з елементами виживання та постапокаліптичної атмосфери.
Основна ідея гри полягала в зануренні гравців у альтернативну реальність Чорнобильської зони відчуження, де після нового вибуху з’явилися аномалії, мутанти та загадкові артефакти. Гравці виконують роль сталкера — шукача артефактів, що досліджує небезпечну зону, зіткнувшись із численними ворогами та небезпеками. Однією з головних особливостей гри є відкритий світ, де гравці можуть вільно досліджувати території, виконувати різноманітні місії та взаємодіяти з іншими персонажами на території 60 тисяч квадратних кілометрів.
У S.T.A.L.K.E.R. 2 є багато пасхалок, що відображають українську культуру, історію та символіку.
Політична позиція розробників S.T.A.L.K.E.R. 2 та GSC Game World у 2022 році, після початку війни в Україні, стала максимально виразною та проукраїнською.
У Москві шукають сліди екстремізму та виправдання тероризму, тож в Держдумі пропонують прирівняти купівлю гри до держзради. До відповідальності хочуть притягнути і тих, хто може її розповсюджувати.
Проте чимало російських геймерів грають через VPN, а авдиторія розділилася. Хтось купляє гру, знаючи, що гроші від неї підуть ЗСУ, інші ж — підняли хвилю хейту, бо не розуміють українську і бісяться через український символізм. Але днями все ж з’явилася піратська версія російською мовою, тож попит на гру очевидний. Та це не заважає колишнім фанатам S.T.A.L.K.E.R. мститися і зливати особисті дані розробників.
«Немає дня, коли вони не намагаються зламати цю компанію. Вони виклали в інтернет величезну кількість наших матеріалів. Ненормально, коли публікують персональні дані, включно з паспортними. Ненормально, коли вони завантажують фото мого будинку з призовом атакувати його ракетами, щоб вони здохли», – повідомили у компанії GSC Game World.
До того ж росіяни запустили кампанію з дискредитації гри. Більшість несхвальних відгуків про гру саме російською, або поганою англійською. У Телеграм-каналах навіть залучають до напису негативних коментарів за гроші. Однак за перші два дні нову гру придбали більше мільйона користувачів. А загальний заробіток від новинки оцінюють у понад один мільярд доларів.
Читайте також:
Сьогодні, 17 травня 2025 року, в Одесі попри дощову погоду відбулася чергова акція, яку організує… Read More
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у неділю, 18 травня 2025 року, в… Read More
В Одесі розпочався перший день п'ятиденного фестивалю «Одесі-610», присвяченого 610-й річниці міста. Захід, що проходитиме… Read More
Сьогодні, у суботу, 17 травня 2025 року, на Одещині сталася пожежа, яка забрав життя двох… Read More
Одеса – місто з багатою історією, кожен район якої приховує власні секрети та унікальні розповіді.… Read More
«Куяльник необхідно рятувати!» - стверджують не один десяток років усі, кому небайдужий унікальний одеський лиман.… Read More