Новини Одеси та Одеської області

Виплати переселенцям: хто може залишитися без допомоги

Виплати переселенцям: хто може залишитися без допомоги

11 липня 2023 року уряд вніс низку змін до постанови №709, в рамках яких буде змінено порядок призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Про що йдеться, і хто може залишитися без допомоги?

Якщо виїхали за кордон чи повернулися додому

Новою постановою уточнено параметри надання грошової допомоги. Зокрема, для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують нині допомогу, з 1 серпня 2023 року буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на шість місяців, тобто до кінця січня 2024 року. Допомога продовжується для всіх ВПО, що проживають в Україні, та внутрішньо переміщених осіб.

Таким чином, виплати не будуть продовжуватись особам, які:

  • перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (службове відрядження, стажування, лікування, реабілітація, догляд за хворою дитиною, оздоровлення дитини та інше);
  • повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не будуть продовжуватись особам, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі або засудженим за колабораціонізм.

ВАЖЛИВО! Громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій не потрібно: виплати будуть продовжуватися автоматично.

Хто залишиться без підтримки восени?

гривны 500 много

З 1 вересня допомога продовжується для громадян, чиє майнове становище потребує такої підтримки. І не продовжується для громадян, чиє майнове становище дозволяє здійснювати значні витрати без допомоги держави.

А саме: з 1 вересня 2023 року виплату буде припинено тим ВПО, які на момент ухвалення цієї постанови:

  • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше п’яти років), крім автомобілів, придбаних волонтерами та переданих на потреби оборони країни;
  • придбали на суму понад 100 тисяч гривень земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, одержаного за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тисяч гривень;
  • придбали іноземну валюту (крім валюти, одержаної від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали на загальну суму понад 100 тисяч гривень;
  • мають у власності житло, розташоване на інших територіях, а не тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або окуповані, якщо таке житло має площу понад 13,65 квадратного метра на одного члена сім’ї.

Допомога не виплачуватиметься особам, які перебувають на повному державному утриманні (у дитячому будинку, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для людей похилого віку та осіб з інвалідністю тощо).

ВАЖЛИВО! Якщо за результатами перевірки одержувачів через державні реєстри буде ухвалено рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди він може оскаржити таке рішення органу соцзахисту або, можливо, надати документи, що підтверджують, і отримувати виплати.

Нові умови для нових переселенців

Також звертаємо увагу, що для переселенців, які вперше звернуться за допомогою після 1 серпня 2023 року, допомога призначається на шість місяців на сім’ю, і виплачуватиметься щомісяця одному з членів сім’ї (далі – уповноважена особа) у розрахунку на кожного члена сім’ї:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – три тисячі гривень;
  • для інших осіб – дві тисячі гривень.

Для таких сімей допомога може бути призначена ще на один шестимісячний період, коли у складі сім’ї є:

  • людина з інвалідністю (зокрема – дитина);
  • особи, які доглядають людину з інвалідністю;
  • люди, які надають соціальні послуги та одержують за це компенсацію;
  • пенсіонери, які мають дохід не перевищує 6279 гривень;
  • троє та більше дітей віком до 18 років;
  • люди, які сприяли своїй економічній самостійності та середньомісячний дохід яких не перевищує 6279 гривень;
  • студенти, які навчаються за денною або дуальною формою та не мають місця проживання у гуртожитках.

Також виплату допомоги продовжать сім’ї, якщо сукупний дохід на кожного її члена не перевищуватиме чотирьох прожиткових мінімумів (8372 гривні).

ВАЖЛИВО! У розрахунок приймається прожитковий мінімум, встановлений для непрацездатних осіб на 1 січня року, у якому надається допомога (зараз – 2098 гривень).

Коли чекати на виплату ВПО

Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуться 15 та 28 числа кожного місяця.

Ольга Новікова

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції