Новини Одеси та Одеської області

Всесвітній день компліментів: хто і навіщо вигадав це свято

Всесвітній день компліментів: хто і навіщо вигадав це свято

Сьогодні 1 березня – перший день весни. Але не тільки: саме цього дня у світі відзначають хоч і не офіційне, але доволі миле та позитивне свято – День компліментів.

Ви пам’ятаєте, коли вам востаннє робили комплімент? Пам’ятаєте, як він змусив вас відчути, що вас цінують? Для того, щоб поділитися цим почуттям добробуту з оточуючими, було створено Всесвітній день компліменту. Адже немає нічого кращого, ніж знати, як ви змінюєте життя інших людей і те, що ви робите, для когось має значення.

Цей день був заснований на початку 2000-х Гансом Поортвлієтом із Нідерландів і спочатку називався Національним днем компліменту. Але незабаром Поортвлієт подумав, що цей день має носити більш глобальний характер і перейменував його на Всесвітній день компліменту. За словами Ганса, зараз є ідея зробити цей День «найпозитивнішим днем у світі».

Що таке комплімент?

Комплімент – комунікативний посил, що захоплено підкреслює ті чи інші переваги людини.

Компліменти

Компліменти хороші тим, що:

  • просто роблять людей щасливішими;
  • підвищують самооцінку та почуття власної гідності;
  • збільшують продуктивність праці;
  • сприяють взаємному благополуччю.

Люди, які добре ставляться один до одного, обмінюються компліментами, тому що це приємно. Також дюді говорять компліменти, щоб налагодити контакт та покращити стосунки.

Вміння говорити компліменти – показник загальної та психологічної культури, показник вихованості та душевного здоров’я. Якщо людина вміє говорити компліменти – вона, швидше за все, уважна до оточуючих, вміє бачити їхні переваги та відчуває, як про це красиво сказати. Людина любить говорити компліменти – значить, у неї позитивний настрій, їй подобаються люди і, швидше за все, вона подобається сама собі. А з такою людиною завжди світло та приємно.

Як відзначають День компліменту

Як правило, у День компліменту у всьому світі проводяться спеціальні акції чи флешмоби, де всі бажаючі дарують теплі слова схвалення кожному перехожому.

Але тут варто зауважити, що багато хто соромиться чи бояться говорити компліменти, а доречне та приємне схвалення – це ціле мистецтво, якому треба вчитися. Похвала має бути заснована на реальному факті, інакше вона перетворюється на банальнi лестощі і може спричинити негативну реакцію.

Як правильно робити компліменти

Для того, щоб комплімент вийшов щирим і небанальним, зверніть увагу на те, що подобається людині. Або похваліть те, чим вона займається. Сказані вами слова повинні бути доречними, щоб не вийшло напруженої та незручної ситуації.

Якщо в компліменті ви порівнюєте якісь зовнішні якості людини з кимось – переконайтеся, що таким порівнянням людина не буде скривджена. Звичайно, карі очі ми не порівнюємо з кольором землі, а низьким людям ми, наприклад, не говоримо, що вони схожі на Дюймовочку.

Сумнівний комплімент

Почуття гумору теж заслуговує на похвалу, але порівнювати з певними гумористами своїх знайомих не варто: навряд чи їм це припаде до смаку.

Але найголовніше – говоріть лише щирі компліменти від щирого серця. Тоді у вас точно вдасться зробити приємно людині.

Ви часто робите компліменти? І як належите до компліментів на свою адресу?

Раніше ми розповідали про День обіймів, День «Дякую» та День посмішки.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції