Всесвітній день посмішки: що то за свято?

Всесвітній день посмішки: що то за свято?

Щороку першої п’ятниці жовтня ми відзначаємо Всесвітній день посмішки (World Smile Day). Цього року свято припало на сьогодні, п’ятницю, 7 жовтня.

Як з’явився смайлик?

Своєю появою на світ це позитивне свято зобов’язано американському художнику Харві Беллу. У 1963 році до нього звернулися співробітники страхової компанії State Mutual Life Assurance Company of America з проханням придумати якийсь яскравий і незабутній символ, який став би візитною карткою компанії. Цим символом став смайлик, який сьогодні відомий усім користувачам інтернету. Белл вигадав і намалював його буквально за десять хвилин.

Харві Белл, автор смайлика

Творець смайлика Харві Белл

Замовнику робота сподобалася, і незабаром страхова компанія виготовила візитки із кумедною пикою. І успіх не змусив себе довго чекати: позитивна пика припала до смаку і не лише страховикам.

Варто зазначити, що заявки на товарний знак або авторське право на смайлик Белл ніколи не подавав. А за свою роботу митець отримав лише близько півсотні доларів.

Коли почали відзначати День посмішки?

День посмішки

Відомим усьому світу смайлик став у 1970-ті роки, коли два брати з Іспанії придумали для нього слоган Have a Happy Day. Посмішка з таким девізом одразу стала хітом, і незабаром смайлик з’явився на емблемах, листівках, футболках та бейсболках – одним словом, усім, що могло швидко продати.

Цікаві факти про посмішку
Дитина вперше усвідомлено починає посміхатися у віці 6-8 тижнів. Це вроджена навичка.
Посмішка заразна. Якщо людина дивиться на людей, які посміхаються, мимоволі сама починає посміхатися.
Смайлик

Посмішка робить вас красивішими і молодшими, тому що тренує м’язи обличчя. Цим м’язам теж потрібна фізкультура. При посмішці включаються до роботи від 5 до 53 м’язів одночасно.
Усмішка лікує від депресії за допомогою вироблення ендорфінів. Цей гормон щастя виробляється навіть тоді, коли ми силоміць змушуємо себе посміхнутися.
Посмішка приваблює людей і налаштовує їх дружелюбно по відношенню до вас.

А сам Харві Белл щиро вірив, що створений ним смайл – не комерційний знак, а став міжнародним символом гарного настрою та посмішки. А в 1999 році, окрилений успіхом свого дітища, він вирішив створити Всесвітній день посмішки – день, який, за словами Белла, має бути присвячений гарному настрою. Девізом свята день посмішки стала фраза: «Зроби гарну справу. Допоможи бодай одній людині посміхнутися».

Відтоді що першої п’ятниці жовтня День посмішки відзначають ентузіасти по всьому світу. Цього дня часто організовуються різноманітні акції та флешмоби.

Харві Белл помер 12 квітня 2001 року у віці 79 років. Офіційним спонсором Всесвітнього дня посмішки виступає створена після смерті художника організація World Smile Foundation. Весь прибуток цієї компанії йде на благодійну діяльність.

День посмішки, привітання

«Одеське життя» щиро вітає своїх читачів із цим чудовим днем. Здавалося б зараз, коли в нашій країні триває війна, нам зовсім не до посмішок. Але це не зовсім так: адже позитивно налаштованим людям набагато легше переносити всі негаразди.

А ще слід пам’ятати такі банальні, але дуже правдиві слова відомого письменника Габріеля Гарсіа Маркеса: «Ніколи не переставай усміхатися, навіть коли тобі сумно, хтось може закохатися в твою усмішку». І пам’ятати про це слід не лише у день свята.

Фото з відкритих джерел

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції