До Одеси Володимир Липський приїхав уже відомим ученим.
Він народився 11 березня 1863 року на Волині в сім’ї сільського священика. Після закінчення гімназії Володимир вступив до приватної київської колегії Павла Галагана, яка була одним із найпрестижніших навчальних закладів, і закінчив її із золотою медаллю. Отримавши диплом Київського університету, він працював у ботанічному саду, брав участь у наукових експедиціях, описав чотири нові роди та понад 220 видів рослин.
Після революції Липський взяв участь у створенні Української академії наук, яку очолював до 1928 року. Однак радянські чиновники контролювали та втручалися у всі сфери діяльності, в яких вони зовсім не розбиралися. Ліпського оголосили «політично інертним» президентом і він подав у відставку. Саме в цей час його запросили до Одеси, щоб очолити Одеський ботанічний сад.
Переїзд до Одеси
В Одесі Липський вивчав водорості Чорного моря, особливо філофору червону — вона стала основою для виготовлення йоду та агар-агару, які на той час ввозили з-за кордону. Крім того, він проводив у Чорному морі «йодні експедиції», результатом яких стало відкриття першого в Україні йодного заводу, а також брав участь у роботі українського інституту, який займався вивченням каучуку та каучуконосів.
Володимир Липський працював директором Одеського ботанічного саду до 1933 року, а потім пішов з цієї посади, оскільки не хотів підтримувати антинаукові теорії Трохима Лисенка. До кінця життя він працював звичайним науковим консультантом ботанічного саду. Помер Володимир Липський 24 лютого 1937 року та був похований в Одесі. Однак у 1950-х роках могила вченого була знищена, а місце поховання втрачено.
Джерела: grad.ua, Вікіпедія
Читайте також: Ленд-ліз для СРСР прийняли в Конгресі США 11 березня 1941 року