Статті

Фахівець із радіації з одеської 28-ї бригади розповів про бої під Бахмутом

Протягом десяти років Юрій працював із сумнозвісним 4-м енергоблоком на Чорнобильській АЕС. Але коли ворог увірвався до нашої країни і розпочав ядерний тероризм – чоловік вирішив, що більше користі його знання принесуть у лавах ЗСУ.

Історію військовослужбовця розповіли у 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу.

До повномасштабної війни Юрій проєкував об’єкти з радіаційно-ядерними технологіями та досліджував радіоактивні відходи у Чорнобильській зоні відчуження. Наразі чоловік командує вогнеметним підрозділом, який посилює вогнеметами штурмові групи у боях. Юрій володіє майже всіма видами стрілецької зброї, у тому числі вогнеметами та гранатометами.

Я приєднався до РХБЗ 28 бригади як фахівець із радіації. Оскільки раніше бойовий досвід у відсутності, то почав свій шлях простим солдатом. А зараз я вже молодший лейтенант та очолюю бойовий підрозділ, – розповідає він.

Робота в Чорнобилі та на Бахмутському напрямку схожа на те, що не пробачає помилок. Юрій переконався у цьому ще під час перших боїв, коли разом із побратимами відбивав атаки “вагнерів”.

Мені тоді не зовсім пощастило, бо моя позиція була трохи віддалена від решти. Розраховувати можна було лише на себе. Ворожий наступ почався задимленням усього поля. Далі пішла піхота під прикриттям БМП. Я відбивався за допомогою ВОГ-ів, поки мене не почали кілька годин безперервно крити мінометом. Зрештою, коли почали закінчуватися боєприпаси, нам довелося відійти, завдавши великих втрат ворогові, – каже військовий.

Тепер головне завдання Юрія та його команди – посилювати вогнеметами штурмові групи у боях. А після їхнього завершення слідкувати за рівнем хімічної та радіаційної загрози.

Вогнемет – це невід’ємна частина штурму. Їм можна швидко та на відстані розрити ворожий бліндаж, а також розбити вогневу позицію. Потім, коли штурмовики закріплюються, ми чекаємо, чи ворог не застосує хімічну зброю, щоб у цьому випадку швидко знезаразити бійців. Тому що такі випадки трапляються. Ворог цього не відмовляється, – каже боєць.

Чи повернеться Юрій після перемоги у науковій роботі? Він з усмішкою відповідає, що поки що не планує, бо найближчі 5 років точно збирається присвятити службі:

Головне, що я зрозумів за цей час, і тепер раджу всім: хлопці, вивчайте, як користуватися всіма видами зброї. Що більше ви вмієте, то більше ви можете зробити на полі бою.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз погоди: до чого готуватись одеситам 19 вересня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 19 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Україні можливий потужний землетрус – він захопить і Одесу: прогноз

Кандидат геологічних наук Сергій Кадурін не виключає, що в Україні може статися сильний землетрус, який… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеські школярі отримуватимуть по 10 тисяч: хто і коли

В Одесі школярі, чиї батьки загинули, захищаючи Україну від російських окупантів, щороку отримуватимуть від міста… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська Книжка називатиметься інакше (відеофакт)

Хвиля дерусифікації, що захлеснула Одесу, дісталася і до знаменитого Книжкового ринку (він же – Книжка).… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

Одеська міськрада виділила на допомогу ЗСУ сотні мільйонів гривень

Одеська міська рада у ході сесії, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2024 року, виділила понад… Читати далі

2024-09-18
  • Новини

В Одесі відремонтують узвіз Марінеско: коли почнуть ремонт і скільки він триватиме

Сьогодні, 18 вересня 2024 року, на черговій сесії Одеської міськради ухвалили рішення щодо ремонту злощасного… Читати далі

2024-09-18