Статті

Майстриня з Балти подарувала місцевому музею дуже цінні подарунки

Майже пів року в одеському музеї «Степова Україна» проходила виставка народної майстрині з Балтщини Галини Кушнір. Її твори – це золота спадщина Балтського краю.

Наразі в історичному музеї Балти відкрито експозицію «Пам’ять», де представлені аплікації із соломки – роботи Галини Кушнір. Виставка присвячена 60-річчю з дня народження майстрині в пам’ять про неї. 

Народилася Галина Кушнір 1963 року у селі Гидирим Подільського району. Значну частину свого життя присвятила роботі з дітьми.

Петро Ткач на виставці у Балті

– Галина Кушнір – це український самородок. Вона представляла Україну в Угорщині, Бельгії, Австрії, Молдові. Зі 107 робіт, виставлених у цій залі, жодна не повторюється, — сказав, зокрема, директор музею Петро Ткач, відкриваючи вернісаж. – Відрадно, що донька майстрині Людмила Кушнір передала музею частину робіт своєї матері.

На відкриття виставки прийшли колеги, друзі, знайомі та поціновувачі творчості майстрині.

Галина Кушнір. Твір

Звання «Стипендіата премії Ростислава Палецького» Галина Кушнір носила з гордістю. Майстриня, як і майстер декоративного розпису Ростислав Палецький, всією душею любила Україну. Втілювала намріяне висушеними стеблами пшениці, жита, вівса, ячменю. Сама сіяла збіжжя і збирала його, заготовляючи солому. Тож її картини сповнені силою самої природи Поділля. 

«Полонянка Роксолана» створена під впливом роману Павла Загребельного, «Садок вишневий коло хати» — шевченківські мотиви, гоголівська «Майська ніч», і вечорниці, ворожіння. 

— Є картина, яка відтворює коловорот нашого життя. Вгорі зображено свято Івана Купала, а внизу – Різдво Христове. Між ними – пшеничне поле, а в центрі – коло. Оте коло і є наше життя від січня до січня, — розкриває сюжет однієї із картин Петро Ткач.

Галина Кушнір з донькою

Галина Кушнір пишалася всіма своїми учнями. Серед них — і її донька Людмила, яка розробила власну техніку творчої обробки соломки.

Вернісаж триватиме місяць, тож любителі високого мистецтва можуть ознайомитися з роботами майстрині.

Читайте також:

Share
Любов Кузьменко

Закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Видала чотири книги: «Рядки, перелиті в життя», «Горлиця отчого краю», «…І разом з ними йшла весна», поетичну збірку «І живу, і веснію любов’ю». З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України веду активну боротьбу з російським агресором на інформаційному фронті, допомагаю у волонтерській сфері. Вірю в Бога і в те, що Він чує наші молитви до Нього. Люблю свою справу. Інколи насолоджуюсь самотністю і використовую цей стан для творчості чи самовдосконалення. Вважаю, що в кожному віці жінки є своя краса.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16