На Одещині дозволили ловити раків, але є обмеження

З 10 жовтня знову дозволено промисловий та аматорський вилов раків у водоймах Одеської області. Такси за шкоду, заподіяну водним жителям, тепер розраховують по-новому.

Про це повідомили в Одеському рибоохоронному патрулі.

Раків можна ловити у Дністровському лимані, річці Дністер, рукаві р. Турунчук, озера заплави Дністра та Кучурганське водосховище.

Відповідно до Правил аматорського та спортивного рибальства одній особі на добу можна зловити 30 раків на водоймах загального користування.

“Ловля забороняється пастками всіх типів та конструкцій, за винятком раколовок конструкції «хапка». «Хапка» має бути діаметром понад 70 см та кроком осередку понад 22 мм. Дозволяється використання однієї раколовки на рибалку”. – повідомили у патрулі.

Забороняється вилов раків у темний час доби (пізніше години від заходу сонця і раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Мінімальний розмір раку, який можна ловити рибалкам у внутрішніх водоймах – 10 см.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування збитків, завданих рибному господарству. За один незаконно виловлений рак компенсація – 3332 грн.

Збитки рибному господарству розраховуватимуться за єдиним підходом

Кабінет міністрів України наприкінці вересня ухвалив постанову, якою ухвалено нові розміри штрафів за незаконний лов риби. Про це повідомляють у Державному агентстві меліорації та рибного господарства України.

Постанова систематизувала підхід до розрахунку збитків за незаконний вилов риби.

“Зокрема, воно скасувало методику розрахунку збитків для підприємців, яка містила складні формули з багатьма складовими, які не враховували розмір збитків, завданих водним жителям”, – пояснили в агентстві.

Тепер збитки, завдані рибному господарству, розраховуватимуться за єдиним підходом, не поділяючи порушників на фізичних та юридичних осіб.

“При цьому окремо наголошуємо, що їхній розмір для фізичних осіб залишається незмінним”, – зазначили в агентстві.

Так, наприклад, розмір такс за незаконний вилов у рибогосподарських водних об’єктах України одного екземпляра сома становить 5117 грн, сазана – 3706 грн, судака – 3587 грн, щуки – 3468 грн, окуня – 3162 грн, ляща – 1649 грн тощо.

 

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Узвіз Віталія Блажка (Марінеско) закривають на ремонт: як ходитимуть автобуси і трамваї

На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22
  • Статті

Грай та вигравай: у VARUS стартувала новорічна акція

Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More

2024-11-22
  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22
  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22