Новини Одеси та Одеської області

Дачні поради лютого: що треба встигнути зробити наприкінці зими

Дачні поради лютого: що треба встигнути зробити наприкінці зими

Напевно, недаремно лютий найкоротший місяць, щоб весна настала швидше. Але це тільки так здається, що на дачній ділянці рік починається з весни. Насправді час закладки майбутнього врожаю — як мінімум жовтень попереднього року. Тому останніми зимовими днями потрібно дуже багато встигнути зробити і в саду, і на винограднику, і в домі.

У саду чи на городі

САД. Лютий – чудовий час для обрізання дерев і кущів, але тільки при стійкій позитивній температурі, до початку руху соку. При весняному обрізанні дерев і кущів у місці зрізу витікає сік. Такі ранки стають “вхідними воротами” для інфекції.

ГОРОД. Слушний час для придбання насіння та перевірки на схожість старого посівного матеріалу. Найнетерплячіші городники висівають насіння на розсаду. Першими висівають баклажани і болгарський перець – вони сходять і ростуть довше за інші, пізніше – томати. Терміни посіву залежать від віку розсади (у днях) в теплицю або відкритий грунт. Продовжують вирощувати свіжі вітаміни або бутербродну зелень: петрушку, кріп, ставлять на воду пророслі цибулини.

ВИНОГРАДНИК. У «лютневі вікна» проводять викорінююче обприскування розчином залізного купоросу і наприкінці лютого приступають до обрізання неукривних сортів винограду. Обрізання проводять лише за плюсових температур. Не залишають поза увагою умови зберігання саджанців та чубуків.

КВІТНИК. Перевіряють укриття, за потреби провітрюють їх. Вчасно розгортають троянди, бо вони більше страждають не від морозів, а від випрівання. Оглядають садивний матеріал, що зберігається, – цибулини, кореневища багаторічників, бульбоцибулини гладіолусів, бульби канн, жоржин.

Звіряємося з місяцем

Агротехнічні заходи на лютий:

  • оранка, культивація, підгортання, розпушування – 24, 28;
  • закладання компосту – немає;
  • обрізання гілок та пагонів – 20-27;
  • обприскування, знищення шкідників – немає;
  • полив (незалежно від фази Місяця) – 22;
  • щеплення – немає;
  • поління – немає;
  • внесення мінеральних добрив – немає;
  • внесення органічних добрив – 22, 26.

Що посадити та посіяти у лютому?

Сприятливі дні для саджання та посіву у лютому:

  • картопля, редис – 20-23;
  • цибуля на ріпку, часник – 22, 23;
  • морква, пастернак та петрушка на корінь, селера, буряк – 20-22;
  • квіти з цибулин – 22.
  • Заборонений день – 28 лютого.

 • Родючість ґрунту

Трухлявий пень ще послужить

Різні захворювання овочевих культур на грядках неминучі. Як же з ними впоратися, діючи та застосовуючи екологічні методи?

Трухлявый_пень

Існує певна група мікроорганізмів, так звані променисті гриби, або актиноміцети (займають проміжне положення між справжніми (нитчастими) грибами та бактеріями). Ці мікроорганізми споживають органіку, яку важко засвоїти, – деревина, тирса, солома, сіно. Вчені з’ясували, що променисті гриби виділяють речовини, що пригнічують різні патогени, такі як кореневі гнилі, фітофтороз та інші захворювання. Де ж знайти потрібні матеріали для цього?

Досить знайти в найближчому лісі або лісопосадці трухлявий пень. Краще брати деревину від листяних порід, тому що хвойні породи містять смолисті сполуки.

Трухлявий пень в першу чергу можна використовувати для приготування та прискорення дозрівання компосту. Для цього пень подрібнюють та прокидають ним пошарово компост. На один кубічний метр компосту органіки, що не розклалася, знадобиться два відра подрібненої деревної потерті. Якщо компост вже закладено, то в ньому поступово роблять садовим буром отвори і засипають туди потерть.

Трухлявый_пень

Далі буде

 • На замітку

Зимові температурні гойдалки на Одещині від тепла до хорошого мінусу завжди подають сюрпризи. На щастя, низькі температури тримаються недовго. Невеликою відлигою завжди можна і потрібно скористатися для перевірки та провітрювання зимуючих під укриттями теплолюбних рослин. Колоноподібні рослини не обов’язково розкривати повністю, досить злегка розсунути зовнішнє укриття, щоб пустити до рослин свіже холодне повітря.

Свіжі щеплені живці приживаються важко. А ось якщо їх зрізати в лютому і потримати у льоху – вони стають придатними для весняного щеплення та вегетативного розмноження.

Навіть у березні у нас можливі рясні снігопади. Якщо у вашій місцевості водяться зайці, по сніговому покриву вони можуть дотягнутися до вищих гілок. Перевірте, чи захищені молоді деревця.

Якщо з осені пристовбурні кола накриті товстим шаром мульчі, то земля при нетривалих морозах не встигає промерзнути і коренева система навіть узимку продовжує працювати. Коріння, що працює взимку, — половина успіху хорошої зимівлі рослин.


Дачные советы: конец февраля – идеальное вермя для обработки ягодных культур, обрезки сада и виноградников


 • Захист рослин

Перша обробка найважливіша

Перші весняні обробки саду найважливіші. Їх проводять за денних температур вище плюс 4-5 градусів і коли нічні температури не нижче мінус 4 градусів. Виберіть будь-який, але тільки один доступний для вас варіант.

  • Бордоська суміш (БС) – 300 грамів мідного купоросу (МК) і 450 грамів гашеного вапна на 10 літрів води (3%-на БС). Обробляють по бруньках, що не розпустилися. На деревах з бруньками, смородині, аґрусі (ці кущі прокидаються першими і в них напровесні вже бруньки на пагонах) застосовують 1%-ну БС.
  • Залізний купорос (ЗК): 3-4% розчин – 300-400 грамів ЗК на 10 літрів теплої води (40-50 градусів). При весняній обробці троянд слід враховувати, що ЗК затримує процес вегетації на 10-14 днів. Тому обробку троянд краще перенести на пізню осінь або на «лютневі вікна» за температури +4-5 градусів.
  • Мідний купорос – 100 г МК на 10 літрів теплої води. Обробляють по бруньках, що не розпустилися. Розчин готують у пластиковому посуді та проціджують.
    Для знезараження ґрунту перед саджанням розсади у відкритий ґрунт і в теплицю можна застосовувати 3%-ний розчин (300 г МК на 10 літрів теплої води).
    Як добриво на супіщаних, піщаних ґрунтах 1 раз на 5-6 років навесні вносять один грам МК на квадратний метр землі.
  • Препарат Брунька. При сирій, м’якій зимі додають препарат Медян Екстра.
  • Препарат 30Д (мінерально-олійна емульсія рослинного походження). Застосовувати за середньодобової температури повітря не нижче +4-5 градусів.

Р.S. Якщо восени сад оброблявся залізним купоросом, то навесні обробляйте мідним купоросом, тобто чергуйте.

 • Варто спробувати

Вирощуємо гібриди повторно

Відомо, що отримати врожай із гібридних овочів можна, але плоди істотно відрізнятимуться від оригіналу. Але вихід є – укорінення живців.

Стоит_попробовать

Вартість гібридного насіння (маркується значком F1) чимала, тому досвідчені городники для розмноження рідкісного сорту або гібриду вкорінюють у розсадних ящиках живці (верхівки) та пасинки томату. А найневгамовніші овочівники зберігають материнські кущі до весни і до початку саджання рослин у відкритий ґрунт або теплиці мають достатню кількість розсади.

Стоит_попробоват

А якщо є бажання поекспериментувати, спробуйте посіяти на розсаду насіння з плодів імпортних перців. Після вибраковки ви напевно отримаєте достатню кількість рослин, які виявлять найкращі якості зі свого «овочевого родоводу».

Підготував Юрій Руденко


Дачные советы: о саженцах с закрытой корневой системой и черенках цветочных растений

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції