Новини Одеси та Одеської області

Уродженець Буджака завоював золото на чемпіонаті Європи

Новоспеченим чемпіоном Європи з вільної боротьби став українець, наш земляк Василь Михайлов — уродженець степових теренів української Бессарабії.

У селищі Тарутине він був одним з багатьох хлопців, хто займався спортом і сміливо мріяв про заповітні медалі. Але сьогодні на найвищому щаблі п’єдесталу чемпіонату Європи зі спортивної боротьби лише він – майстер спорту України міжнародного класу старший сержант Василь Михайлов. Це перше у його кар’єрі золото європейської першості, а також перша перемога України у чоловічій вільній боротьбі за останні 10 років.

До цього найвищим його досягненням на чемпіонаті Європи була бронза, завойована в 2020 році, у ваговій категорії до 79 кілограмів. У цій же категорії на чемпіонаті Європи, що днями завершився у столиці Хорватії Загребі, Василь боровся і цього разу.

Як проходив чемпіонат Європи з вільної боротьби

Як повідомили у Національному олімпійському комітеті, участь українця на чемпіонаті виглядала так:

• у 1/8 фіналу Василь достроково переміг Ахсарбека Гулаєва зі Словаччини з рахунком  15:4;
  • у чвертьфіналі виявився сильнішим за серба Хетика Каболова (8:1);
  • у півфіналі – бронзового призера молодіжного Євро-2023 Сабухи Амірсланова з Азербайджану – 5:2;
  • у фіналі — переміг Георгіоса Кугіомцідіса з Греції (3:1) – чемпіона Європи-2022 у цій категорії.

За 40 секунд до кінця першого періоду Василь здійснив захоплення ноги, «приземлив» суперника на килим і заслужено піднявся на найвищий щабель спортивного п’єдесталу пошани Європи!