Новини Одеси та Одеської області

Як шестиразовий чемпіон світу навчав боротьбі в Ананьєві та які успіхи мають борці зараз

Як шестиразовий чемпіон світу навчав боротьбі в Ананьєві та які успіхи мають борці зараз

У місті Ананьїв вже чимало років діє спортивна секція самбо. Тут юнацтво опановує мистецтво боротьби під орудою досвідченого тренера В’ячеслава Бойченка. І з кожних спортивних баталій ананьївські самбісти завжди повертаються з нагородами.

Пам’ятного 2018 року вихованці В’ячеслава Бойченка підкорили Берлін, завоювавши перші призові місця. На недавньому турнірі, приуроченому до Дня визволення Одеси від німецько-румунських загарбників, в якому взяли участь понад 150 українських спортсменів від 9 до 14 років, юніори з Ананьєва вибороли золото у трьох вагових категоріях.

ананьївські самбісти

Доречно сказати, що перша секція з вільної боротьби з’явилася у місті понад сто років тому, завдячуючи українському богатирю Івану Піддубному. 

Якось влітку буремного 1920 року на ананьївський базар прийшов кремезний, явно немісцевий чолов’яга з великими, пишними вусами. Ходячи рядами з кінською збруєю, він шукав колесо для воза. Один з місцевих стельмахів (так називали виробників возів, коліс та іншого), який вважався кращим в містечку майстром, почав нахвалювати свій товар: «Беріть у мене, пане. Кращих коліс на всьому базарі не знайдете! Найміцніші у мене, Вам будь-хто це скаже!». Пишновусий взяв у руки одне з коліс, крякнувши, міцно стиснув його руками, від чого воно жалібно заскрипіло й… хруснуло навпіл! «Що ж Ви робите?!» — заволав щосили стельмах. «Так Ви ж самі казали, що міцніше й краще колеса мені тут не знайти. Ось я і перевіряю», — відповів покупець з легкою посмішкою.

— Цю історію я почув, коли вже було зібрано достатньо свідчень про перебування в Ананьєві всесвітньовідомого чемпіона з боротьби Івана Максимовича Піддубного, — поділився директор художньо-історичного музею імені  Євгена Столиці Олександр Шхалахов. —  Влітку  1920-го року на роботу в містечку Ананьїв отримав комісарський мандат один з основоположників самбо Іван Лук’янович Солоневич. Із собою запросив Івана Піддубного, який бідував в Одесі. Його дружина втекла з коханцем, прихопивши з собою два пуди золотих нагород…  

Щоб заробити на харчі та прожиття, атлети організували «бродячий цирк», з яким гастролювали навколишніми містечками і селами, влаштовуючи для селян силові виступи, борцівські та боксерські поєдинки. В Ананьєві відкрили спортивну секцію, де викладали  боротьбу і важку атлетику… 

У багатьох містах України є вулиці, названі на честь Івана Піддубного. У його рідному селі Красенівка на Черкащині встановлено пам’ятник та проводиться традиційне свято богатирської сили. В Ананьєві є провулок Піддубного, а навесні 2020 року встановлено першу в Україні меморіальну дошку українському богатиреві. 

На мармуровій табличці викарбувано: «На цьому місці знаходився будинок спортклубу, в якому у 1920 році працював тренером з вільної боротьби шестиразовий чемпіон світу Іван Максимович Піддубний».

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції