Новини Одеси та Одеської області

Українська анімація: топ-13 мультфільмів, які варто подивитися

Українська анімація: топ-13 мультфільмів, які варто подивитися

Українській мультиплікації цього року виповнюється 96 років. За цей час методи створення мультфільмів еволюціонували, а їхня аудиторія стала ширшою. «Одесская жизнь» дізнавалася про витоки вітчизняної анімації та про те, як влаштоване сучасне мультвиробництво.

«Казка про солом’яного бичка»

«Казка про солом'яного бичка»

«Казка про солом’яного бичка»

Одеса може пишатися: перший український мультфільм з’явився саме на Одеській кіностудії. 1927 року художник-аніматор В’ячеслав Левандовський створив ляльковий фільм «Казка про солом’яного бичка». У 1934 році, знову ж таки в Одесі, було створено і перший графічний мультиплікаційний фільм «Мурзилка в Африці», знятий учнями Левандовського.

На початку 1990 року архіви Київнаукфільму, де були створені культові українські мультфільми «Козаки», «Пригоди капітана Врунгеля», «Острів скарбів» і «Доктор Айболить», були повністю знищені. Україномовних мультфільмів залишилося зовсім мало. Тільки з 2006 року почали з’являтися нові студії та україномовний контент.  

Війна в Україні стала каталізатором для багатьох сфер життя, зокрема для мистецтва і культури. Стали з’являтися анімаційні фільми українською мовою, зокрема пізнавальні та навчальні, що розповідають про історію України. А також мультфільми за класичними творами українських письменників: продовження пригод козаків Грая, Тура і Ока, романтична історія кохання Мавки та інші. 

Як роблять анімаційні фільми?

3d анімація

3d анімація

Створення анімаційних фільмів — це кропіткий і непростий процес. Спочатку майбутній мультфільм малюють від руки у вигляді коміксів, що дає змогу візуалізувати анімацію та відшліфувати ідею. Потім до роботи долучається відділ із розміщення та створення декорацій, персонажів і оточення. Режисер разом із дизайнерами розробляє локації та костюми. Опрацьовується міміка героїв та їхні пози, щоб їх потім могли скопіювати інші аніматори під час роботи.

Після затвердження сценарію, персонажів, декорацій та іншого, аніматори переходять до стадії виробництва: розміщують 3D-об’єкти в сценах, накладають текстури, освітлення і безпосередньо анімацію.

Одні комп’ютерні художники спеціалізуються на створенні персонажів, дерев, тварин, а інші займаються архітектурою, автомобілями та іншою технікою. Потім створюється «скелет» персонажа, щоб аніматори могли ним керувати, а також виготовляється шкіра для героїв і тканини.

Зрештою створюється правильне освітлення, а всі об’єкти об’єднуються в картинку. Крім того, фахівці створюють візуальні ефекти, які потім просто накладаються поверх зображення. Потім мультфільм монтують, редагують і озвучують. 

Добірка українських мультфільмів

Микита Кожум'яка

Микита Кожум’яка

Ми зібрали добірку найцікавіших і найякісніших мультфільмів і мультсеріалів, створених українськими аніматорами за останні 23 роки.

«Таємний посол» (2000 рік)

Події відбуваються в Запорізькій Січі, за гетьмана Івана Сірка. Головний герой — мужній козак-розвідник, який зумів зупинити наступ ворога.

«Ескімоска» (2012 рік)

Це перший український мультиплікаційний серіал, створений у технології 3D. Він розповідає історію дівчинки, яка живе в казковій Арктиці.

«Буба» (2014 рік)

Анімаційний фільм знайомить глядачів із маленьким Бубою та його світом. Головний герой дуже допитливий — він намагається все дослідити і потрапляє в захопливі пригоди.

«Пригоди Котигорошка та його друзів» (2014 рік)

Сюжет мультфільму побудований на українських народних казках і міфах і в ненав’язливій формі допомагає дітям дізнатися більше про культуру та історію України. 

«Бабай» (2014 рік) 

Цей мультфільм-фентезі розповідає про дівчинку, яка шукає своїх батьків, викрадених Бабаєм. Вважається першим українським повнометражним анімаційним фільмом, що вийшов у широкий прокат.

«Моя країна — Україна» (2014 рік)

Це казково-пізнавальний серіал, знятий переважно в техніці пластилінової анімації. Кожна серія розповідає відому або забуту історію про українські міста, села, атрибути нашої культури і навіть борщ.

«Козаки. Футбол» (2016 рік)

Запорізькі козаки Око, Грай і Тур мандрують країнами Європи, у кожній з яких знайомляться з місцевим колоритом, потрапляють у химерні історії та грають у футбол.

«Козаки. Навколо світу» (2018 рік)

У цій історії наші козаки відвідують Австралію, Індію та Америку.

«Микита Кожум’яка» (2016 рік)

Український 3D-мультфільм, який розповідає про хлопчика Микиту, який рятує світ людей і світ магії від злісної відьми, що пробудила кровожерливого дракона.

«Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (2018)

Повнометражний мультфільм у жанрі фентезі. Його сюжет розгортається навколо мандрівного артиста Руслана, який рятує викрадену злим чарівником Чорномором княжну Людмилу.

«Клара та чарівний дракон» (2019 рік)

Ця історія про чарівного Дракона та дівчину Клару, яка разом зі своїми друзями намагається врятувати його та повернути додому.

«Мавка. Лісова пісня» (2023 рік)

Мультфільм за мотивами драми Лесі Українки занурює нас у світ міфічних істот, безкрайніх лісів і знайомить з історією кохання Мавки та Лукаша.

Мультфільми, які лікують дітей від стресу

Щоб допомогти малечі подолати стрес від жахіть війни, креативна команда благодійного фонду «Карітас Україна» за допомогою практичних психологів і педагогів створила серію мультфільмів «Шлях супергероя». Вони діють на дитячу психіку як антистрес і доступні на YouTube-каналі CaritasUkraine.

Картинки: inform-ua.info, cinema.in.ua, moirebenok.ua

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції