Україна опинилася на порозі спалаху кору. За прогнозами, спалах може статися вже у вересні, коли за шкільні парти сіли сотні тисяч невакцинованих учнів. Протягом шести місяців поточного року у країні зафіксували 20 випадків цього небезпечного вірусного захворювання. Здавалося б, цифра незначна, але слід пам'ятати, що кір може призводити до летальних випадків. І тому заклики лікарів вакцинуватися не слід ігнорувати.
Як повідомив у своїй авторській колонці для видання «Українська правда» головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, минулими роками уникнути масштабного поширення небезпечної недуги українцям вдалося завдяки карантину, введеному у зв’язку з епідемією COVID-19.
Але після повномасштабного вторгнення росії в 2022 році багато дітей не отримали щеплення від кору, а уникнути спалахів цієї хвороби можна тільки в тому випадку, якщо вакцинованими є 95% населення.
В Україні ж з початку війни вакцину отримали лише 91% дітей до 1 року, а кількість щеплень, що пропустили, становить приблизно 200 тисяч осіб.
«Близько 260 тисяч дітей мають бути щеплені, і поки це не буде зроблено, ми ризикуємо отримати масовий спалах захворювання», – пояснив Кузін, наголосивши, що йдеться про тих, хто пропустив щеплення, передбачені календарем вакцинації.
Медик також нагадав, що й раніше Україна була осередком кору на континенті. Скептичне ставлення населення до щеплень та перебої з поставками вакцин призвели до великого спалаху у 2019 році. Тоді захворіло близько 115 тисяч дітей.
Кір – це гостре високозаразне вірусне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом та поширенням токсинів по всьому організму. Найбільш уразливими до зараження на кір вважають маленьких дітей.
Як і будь-яке захворювання, кір може розвиватися у легкій, середній та тяжкій формі. Остання є смертельною.
Основні симптоми кору:
Симптомами захворювання також можуть бути лихоманка, кашель та кон’юнктивіт.
Крім того, кір небезпечний своїми ускладненнями. Вірус кору може викликати пневмонію і запалення головного мозку (хоча воно і виникає з частотою 1:1000, така ймовірність все ж таки існує).
Після кору розвивається вторинний імунодефіцит, на тлі якого часто виникають інші бактеріальні ускладнення: гнійні отити, ангіни, синусити, кишкові інфекції.
У той же час кір добре піддається вакцинопрофілактиці і вберегтися від цієї небезпечної недуги можна, зробивши дитині безкоштовне планове щеплення. Дітям проводять планові щеплення за календарем двічі: в один рік та у шість років.
Якщо вагітна контактувала з хворим на кір, але не хворіла сама, їй необхідно ввести протикоровий імуноглобулін протягом перших трьох діб від останнього спілкування з хворим.
Щеплення від кору можуть зробити і дорослій людині, яка контактувала з інфікованою, але не провела вакцинацію. Вакцинація показана і у випадку, якщо людина до цього ніколи не хворіла на кір.
Читайте також:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More