Новини Одеси та Одеської області

Українці у Польщі: як отримати медичну допомогу?

Українці у Польщі: як отримати медичну допомогу?

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну громадяни Польщі підтримують українців. Один із найважливіших напрямів такої підтримки – надання медичної допомоги тим, хто вимушено став біженцем.

Зокрема, Польща надала українцям право користуватись державною медичною допомогою безкоштовно – нарівні з поляками.

Які документи потрібні?

За інформацією Національного фонду здоров’я Польщі (НФЗП), отримати безкоштовну медичну допомогу можна за наявності довідки, виданої польською прикордонною службою, або штампу в проїзному документі, що підтверджує перетин кордону після 24 лютого 2022 року. Для отримання банківської картки та соцвиплат біженці також оформляють пісель (PESEL) – документ типу українського ідентифікаційного коду. Він також відкриває доступ до безкоштовної медичної допомоги. На первинному рівні українцям обіцяють надати:

  • консультацію сімейного лікаря;
  • амбулаторну допомогу;
  • прийом у спеціалістів (за направленням сімейного лікаря).

При погіршенні самопочуття слід звернутися до сімейного лікаря, який проведе первинний огляд та за необхідності випише рецепт на ліки або направлення до вузького спеціаліста.

Для отримання необхідної інформації (де, коли, як) можна зателефонувати на гарячу лінію та поспілкуватися з україномовним оператором: 800-190-590 (працює цілодобово).

З лікарем можна поговорити по телефону

Крім того, у Польщі діє так звана телеплатформа першого контакту, яка забезпечує швидкий доступ до медичної допомоги у неробочий час (вночі, у вихідні та святкові дні). Зателефонувавши за номером 800-137-200, громадяни України можуть отримати медичну консультацію, електронне направлення до лікарні, а також відповіді на всі запитання, що хвилюють. Гаряча лінія підтримується, зокрема, українською та англійською мовами.

Спеціально для громадян України НФЗП створив єдиний сайт із контактами установ та спеціалістів-медиків, які пропонують біженцям свою допомогу: uamed.pl. Там можна знайти дані по всіх населених пунктах з адресами та телефонами сімейних лікарів, кардіологів, офтальмологів, хірургів, онкологів, отоларингологів, педіатрів та інших фахівців.

Ще одна з найпопулярніших платформ для пошуку медичних послуг, на якій створено спеціальний розділ для біженців з України: znanylekarz.pl/dla-ukrainy. Тут можна обрати потрібного лікаря і отримати безкоштовну консультацію – очно або телефоном (у більшості випадків вказана мова, якою спілкується фахівець).

У разі виникнення технічних проблем можна зателефонувати на гарячу лінію: 22-357-40-40 або 22-343-35-63. Час роботи – робочі дні, з 8.00 до 16.00. Оператори розмовляють російською та українською мовами.

Корисними для біженців будуть такі ресурси, як:

  • «Лікарі для України»: lekarzedlaukrainy.pl/ru.
  • Сайт медичної допомоги Dimedik: dimedic-ukrayina.eu.

Якщо дуже погано

Важливо пам’ятати, що «швидку допомогу» у Польщі викликають лише в екстрених випадках, коли існує реальна загроза життю чи здоров’ю. Для цього потрібно зателефонувати за номером 999.

Ще один важливий момент: більшість польських лікарів не володіють англійською чи українською мовами. Але, розуміючи ситуацію, Міністерство охорони здоров’я Польщі розробило спеціальний словник медичних термінів, який допоможе у складній ситуації: pacjent.gov.pl/pacient/slovnik-medichnikh-terminiv. В крайньому випадку, можна скористатися звичайним електронним перекладачем.

Автор Марія Котельникова

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції