Новини Одеси та Одеської області

У колишньому пологовому будинку в парку Шевченка обрушилися частини покрівлі та фасаду

У колишньому пологовому будинку в парку Шевченка обрушилися частини покрівлі та фасаду

Колишній пологовий будинок № 6… При його згадці одразу виникає в пам’яті давно дихаючий будинок у парку Шевченка. Тиждень тому там, за високою оновленою огорожею, стався обвал. Рухнули частини покрівлі та фасаду.

Враження ще те… Втім, якщо врахувати, що будівля давним-давно пустує, то чого дивуватися? І все ж таки здивуватися довелося. Поряд із будівлею (теж Чорноморська, 1, до речі, це єдиний непарний номер на цій вулиці) давно виросла новобудова з адміністративними будинками. Біля входу знаходиться приміщення охоронця. Він і повідомив нам, що обвал стався «минулого понеділка. Але перед цим там працювали робітники. Вовтузилися-возилися, невдовзі після цього і гримнуло… Між іншим, я народився в цьому пологовому будинку…».

Багато одеситів з’явилися на світ у цьому пологовому будинку. Хоча будувався особняк зовсім не як пологовий будинок. Що тепер? Станемо свідками чергової новобудови на цьому місці?

Як повідомляє Архітектурна фотобаза PhotoBuildings, будувався особняк 1902 року, збудований 1903-го. Стиль – модерн. Будівництво велося для директора одеського приватного ломбарду Антона Гавсевича (особняк часто називається так і сьогодні). Архітектор – С. Гальперсон. Пам’ятник архітектури.

Завдяки виданню, дізнаємося, що особняк красувався маскаронами — схожий на те, що можна побачити на будівлі на Маразлієвській, 28 та іншими красами.

З 1938 року у будівлі перебував технікум радянської торгівлі.

Пологовий будинок тут влаштувався на початку шістдесятих.

На початку двохтисячних із будинком стали відбуватися метаморфози. Він здавалося в оренду начебто зі збереженням «медичного профілю приміщень», персонал пологового будинку перевели, після чого в особняку розпочали ремонт. З’явилася огорожа, ремонтом майже не пахло. Незабаром пологовий будинок № 6 як юридична особа взагалі перестав існувати.

Що ж до ремонту … Вікна забили цеглою, щось ще начебто було зроблено в сенсі зміцнення старого особняка, та й ще велися якісь мляві оновлення. Але, по суті, з того часу нічого не змінювалося, хіба що металева огорожа: будівля продовжувала тихо руйнуватися, викликала важкі зітхання при погляді на неї.

Тепер ось більш ніж наочний результат.

 

Читайте також:

Фото Марії Котової

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції