Новини Одеси та Одеської області

У цьому одеському будинку під балконами ховаються міфічні істоти

У цьому одеському будинку під балконами ховаються міфічні істоти

П’ятиповерховий будинок, розташований по вулиці Маразліївській, 14-б, запам’ятовується з першого погляду. Ця незвичайна будівля — перший самостійний проект одеського архітектора Якова Гольденберга, яким він назавжди вписав своє ім’я в аннали одеської архітектури.

Будівля була збудована 1913 року для Якова Наума, який володів миловарним заводом і був достатньо багатою людиною, щоб придбати ділянку на одній із найфешенебельніших вулиць міста. Він також міг звернутися до будь-кого з відомих одеських архітекторів, проте віддав перевагу маловідомому Гольденбергу, який подавав великі надії. І той не обманув очікувань замовника.

на Маразліївській, 14-б будинок

В архітектурному вигляді будівлі змішалися югендстиль, неоампір і модерн. Вона віддалено нагадує готичні собори Західної Європи. Будинок має три глибокі виступаючі частини — ризаліти. А невелике подвір’я перед будівлею відокремлене від вулиці металевою огорожею.

жіноча та чоловіча скульптури

На рівні приблизно другого-третього поверху в нішах розміщені скульптури — жіноча з якорем і чоловіча з молотом у руках. Угорі будівлі добре видно дату будівництва, яка нанесена на фасад будинку римськими цифрами.

дата будівництва

Кожен із невеликих декоративних балконів другого поверху підтримують дві балки. Вони цікаві тим, що на їхніх торцях зображені обличчя казкових істот, а подібні прикраси можна побачити на одеських будинках дуже рідко.

обличчя казкових істот

Для свого часу будинок Наума був одним із найкомфортніших у місті — тут був передбачений ліфт, електричне освітлення, санвузли та ванні кімнати.

Джерела: archexplorer.wordpress.com, all.archodessa.com

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції