Тетяна Тузюк — вчителька гімназії з Подільського району – одна з переможців вікторини «Знаєш рідний край – подарунок тримай!», запровадженої редакцією нашої газети. Мені було цікаво познайомитися з вчителькою, яка у час високих технологій має бажання розгадувати вікторини й читати газети.
Як з’ясувалося при зустрічі, вчителька іноземної літератури та українознавства полюбляє розгадувати всілякі ребуси, головоломки і дуже багато читає.
А часопис «Одеське життя» Тетяна полюбила давно, вже й не пам’ятає точної дати. Але те, що у 2014-му вже з цікавістю гортала його шпальти, це точно. Газету раніше купувала на пошті. Тепер вона приходить до неї додому за підпискою.
– Завжди «Одеське життя» було цікаве мені. Я дивувалась винахідливості тем, їх осмисленню. І появою регіональних сторінок «Поділля», «Межиріччя», «Придунав’я», «Буджак» не просто приємно здивували. Я розцінюю це як один із вдалих редакційних проектів, який робить газету ближчою до нас, читачів. Тут і традиції, цікаві розповіді про наших земляків, про повернення до власних джерел, поціновування своєї мови і вивищення українського духу. Я навіть дещо зачитую або розповідаю своїм учням. А чого варта вікторина із запитаннями про наш рідний край! – захоплено ділиться враженнями Тетяна Тузюк.
Вчительські літа побігли за двадцять. Чого гріха таїти, часто до школи приходили випадкові люди. Такі залишали вчительство і йшли шукати інші хліба. А Тетяна каже, що з того часу, як закінчила філологічний факультет Одеського університету імені Мечникова, працює вчителькою і не збирається міняти професію.
— Я постійно повторюю своїм учням, що насамперед треба бути Людиною — толерантною, щедрою, доброзичливою. На курсах перепідготовки вчителів, з яких я щойно повернулася, одна вчителька розповіла про учня своєї школи, котрий у дитинстві був бешкетником. Сьогодні хлопець в лавах Збройних сил України і захищає нашу Вітчизну зі зброєю в руках. Про нього – найкращі відгуки командування. Ось як буває. В шкільному пустуні може жити душа, закохана у свою землю. Вчитель має любити дітей. Тільки тоді він буде відчувати взаємність, а дитина — свою потрібність.
Вчителька відчуває захоплення учнів іноземною літературою, те, з якою пристрастю вони занурюються в різні епохи. А от на українознавство, на її думку, дуже мало виділено годин – один урок на тиждень.
— Діти сьогодні стали мало читати, — наголошує пані Тетяна. — Вони просто розучилися це робити. Адже потреба у читанні формується з дитинства і в сім’ї. Звичайно, серед учнів є і ті, хто любить книгу.
Позитивним моментом є той факт, що Міністерство освіти і науки ввело у програму багато творів сучасних письменників – німецьких, скандинавських, польських. У їх творах переважає сучасна тематика – проблеми батьків і дітей, дружба, стосунки в школі, булінг. Може тому дітям цікаво їх вивчати, а нам – викладати.
Тетяна має ще безліч захоплень. Це в’язання гачком та спицями, вирощування квітів, догляд за садом. Вона переконана, що хобі допомагає ясніше мислити і сприяє розвитку творчих здібностей.
– Так хочеться, щоб нарешті настав мир в нашій країні – єдине, про що мріють всі українці. Учні думають, що вчитель знає все, і коли під час повітряної тривоги ми знаходимося в укритті, вони з надією запитують мене: «Коли ж настане перемога?», — каже Тетяна Тузюк. — А я не знаю, але так хочу, щоб це вже сталося!
Читайте також:
Ексчиновник рік тому займав посаду заступника голови Офісу президента та обрав Одеську область місцем для… Read More
Після того як в супермаркетах «Сільпо» вирішили випікати та продавати лише «маківки» пасочок, ми думали,… Read More
16 квітня відзначається Всесвітній день голосу – унікального людського дару спілкування з навколишнім світом, інструменту… Read More
Краєзнавчий музей «Моя Саражинка» поповнився ще однією реліквією – вишиванкою воїна Другої світової війни, уродженця… Read More
Уночі, 16 квітня, ворог укотре масовано атакував Одесу ударними безпілотниками. Унаслідок удару пошкоджено житлові будинки,… Read More
Один із новостворених департаментів займатиметься питаннями архітектури та землі. Друга структура - мобілізацією та військовим… Read More