Субсидія на опалювальний сезон: кому дадуть і куди звертатися?

Субсидія на опалювальний сезон: кому дадуть і куди звертатися?

У Міністерстві соціальної політики закликають громадян звертатися по субсидії на опалювальний сезон. Процес оформлення вже розпочався. Ті, хто мешкає на підконтрольній Україні території, у тому числі переселенці, подають заяви та декларації у звичайному порядку. Жителям тимчасово окупованих територій та зони бойових дій субсидії на весь опалювальний сезон продовжили автоматично. Звернутися по допомогу може й сім’я, яка раніше не отримувала субсидію, але у воєнний час не зможе самостійно оплачувати комуналку. Куди звертатись і що вимагатимуть від заявника?

Субсидії на оплату комуналки: кому допоможуть?

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначають одному з членів домогосподарства, який:

 • зареєстрований у житловому приміщенні;
 • не зареєстрований у житловому приміщенні, але фактично проживає у ньому на підставі договору оренди житла, за рішенням суду або на інших законних підставах;
 • не зареєстрований у житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому без договору найму (оренди) житла та має статус внутрішньо переміщеної особи.

При зверненні за субсидією заявник повинен задекларувати всіх, хто живе в домогосподарстві (додати до заяви документи, які б підтверджували проживання за вказаною адресою, оскільки субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання людини та за місцем її фактичного проживання).

Якщо подати заяву протягом двох місяців з початку опалювального сезону, субсидію призначать з початку такого сезону. Згідно з Порядком надання субсидій, опалювальний сезон триває з 1 жовтня по 30 квітня, а суму допомоги на оплату рахунків за тепло розраховують за період з 16 жовтня по 15 квітня.

Субсидії, карикатура

Отримання субсидії: які документи потрібно приготувати?

Крім заяви та декларації, необхідно також надати такі документи:

 • паспорт заявника;
 • ідентифікаційний код (реєстраційний номер облікової картки платника податків);
 • інформацію про всіх членів домогосподарства;
 • довідки про доходи, інформація про які відсутня у Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування (якщо немає можливості підтвердити такі доходи довідкою, до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру);
 • копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (за наявності);
 • договір оренди житла (за наявності).

Можуть також запитати інші документи, які необхідні для розгляду питання. Наприклад, у переселенців попросять довідку про статус внутрішньо переміщеної особи. При цьому допомога на проживання, яку отримують переселенці, не включатимуть до сукупного доходу сім’ї під час розрахунку субсидії.

Цифра: 2,6 мільйона людей звернуться за субсидією на опалювальний період вже цього року.
Такі розрахунки навели у Міністерстві соціальної політики України. І саме тому громадян закликають оформити допомогу на оплату комунальних послуг завчасно.

Куди звертатися за субсидією?

Оформити державну допомогу на оплату комунальних послуг можна звернувшись:

 • в управління соцзахисту населення;
 • до уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (за місцем проживання);
 • до Центру адміністративних послуг.

Подати заяву та всі необхідні документи можна також на порталі електронних послуг «Дія». Претенденти на субсидію, які не мають можливості прийти особисто або скористатися електронними технологіями, можуть надіслати паперові документи поштою.

* * * * *

У зв’язку з військовими діями зараз розглядаються різні механізми виплати субсидій, у тому числі через Пенсійний фонд. За словами міністра соціальної політики Оксани Жолнович, це дозволить звернутися за субсидією тим, хто не має можливості скористатися іншими способами.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції