Новини Одеси та Одеської області

Що знають одесити про Героїв Крут? (опитування)

Що знають одесити про Героїв Крут? (опитування)

29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут. В Одесі на честь героїв Крут нещодавно було перейменовано вулицю Валентини Терешкової.

Наші журналісти вирішили з’ясувати, чи знають місцеві жителі, на честь кого названо їх вулицю, а також, що одеситам відомо про події сторічної давності на залізничній станції під Крутами.

Розповіли одесити і про те, як вони ставляться до перейменування.

опрос

Раїса Іванівна

Раїса Іванівна, 56 років:

Я живу в районі Черемушка і знаю про те, що вулицю імені Валентини Терешкової перейменували. Нині це вулиця Героїв Крут. Нічого не можу сказати з цього приводу. Особисто я думаю, що це було зайвим. Про Героїв Крут знаю небагато — це хлопці, котрі захищали Україну від нападу радянських військ.

опрос

Марія й Володимир

Володимир, 32 роки:

Ми з дружиною не розуміємо, навіщо перейменували нашу вулицю. Ми навіть не знаємо, що відбувалося у цьому історичному «фрагменті», і хто такі Герої Крут. Та й ми нічого не маємо проти історії Радянського Союзу. Я навіть нічого не маю проти Леніна. Це наша історія, а історію чіпати не можна. Навіть за кордоном усі ці пам’ятники стоять, і не важливо «погані» вони чи «хороші». Я не думаю, що в нашій країні це головна проблема. Нам треба зупиняти війну — наша мета.

Марія, 27 років:

Я б взагалі запропонувала владі називати вулиці нейтральними іменами, наприклад, Виноградна чи Квіткова. Ну, а з Терешковою погарячкували.

опрос

Віталій Кирилович

Віталій Кирилович, 81 рік:

Я знаю, хто такі Герої Крут і чим вони відзначилися. Але й Валентина Терешкова теж жінка зі званням. Її також не можна ігнорувати. Адже це перша жінка-космонавт, та й як людина вона багато чого зробила для суспільства. Ну, а Герої Крут — це студенти військового училища, які під час Революції виступили проти Радянської Армії.

опрос

Павло

Павло, 65 років:

Правду кажучи, ми були проти перейменування вулиці. Чому Валентина Терешкова не варта такого згадування у суспільстві, незрозуміло. Вона відома на весь світ. Це спільна історія. Це жінка, я сказав би, заслужена людина всього світу. Перша жінка-космонавт. Я не проти увічнення пам’яті Героїв Крут. Ці молоді хлопці, студенти, єдині вийшли захищати Україну. І всі загинули. І мені їх шкода.

опрос

Микита, Даня, Денис

Микита, Даня, Денис, 16 років:

Ми всі живемо у Малинівському районі. І про те, що вулицю імені Валентини Терешкової перейменували, ми не знаємо. А ось хто такі Герої Крут знаємо із шкільної програми. Це компанія хлопців, які захищали станцію від настання Червоної армії. Здається, це було на початку 1900-х років.

опрос

Марія

Марія, 20 років:

З перейменуванням вулиці виникає дуже багато незручностей. Особливо з гостями чи родичами. Вони не знають де це, а табличок з новою назвою немає. Думаю, можна було залишити й колишнє ім’я. Але це наша реформа...

опрос

Олена

Олена, 61 рік:

Дуже незручно стало. Люди плутаються. Одні проблеми. Була одна ситуація, коли потрібно було знайти адресу «Героїв Крут», а потім виявилось, що це зовсім під носом. Звичайно, я в курсі, хто такі Герої Крут. Загалом це розстріляні молоді хлопці, які загинули за захист своєї території.

улица терешковой

Назву вулиці на будинках, справді, зараз не позначено – стару майже скрізь зафарбували, а нову не написали!

Історична довідка

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути у Чернігівській області відбувся 5-годинний нерівний бій між бійцями радянської Червоної армії та загоном київських студентів, гімназистів, курсантів та козаків. Чисельна перевага більшовиків була багаторазовою. Але загін із 400 студентів виступив проти чотиритисячного підрозділу регулярної армії, яка йшла на штурм Києва.

За даними Українського інституту національної пам’яті, Крути направили першу українську юнацьку школу ім. Б. Хмельницького. Також туди вирушили студенти-добровольці та добровольці із підрозділів місцевого Вільного козацтва з Ніжина. Переважна більшість їх було погано підготовлено і озброєно. Протягом усього дня вони вели бій за станцію з військами, які на відміну від українських студентів були добре озброєні, зокрема артилерією.

За свідченнями учасників тих подій, було вбито понад 250 осіб із студентського загону. Відомі імена лише 27 студентів, яких взяли в полон та розстріляли.

Затримавши більшовицькі війська на чотири дні, юнаки відклали взяття столиці України. За цей час із Києва було евакуйовано центральні органи влади, документи, цінності. Але найголовніше – ця затримка дала можливість завершити переговори з кайзерівською Німеччиною щодо підписання Брест-Литовського мирного договору – одного з ключових документів у незалежності та міжнародному визнанні української держави.

На фото угорі: меморіал Героям Крут у Чернігівській області, на місці подій 1918 року.
Одеські фото: Артем Виноградов.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції