Новини Одеси та Одеської області

Скільки виділять ветеранам війни?

Скільки виділять ветеранам війни?

«Одеське життя» вже розповідало, що питання з грошовою допомогою ветеранам війни, яка щорічно виплачувалася до 5 травня, не вирішено. А вже 7 травня Кабінет Міністрів ухвалив відповідну постанову. Коли будуть виплати і в якому розмірі?

За інформацією Міністерства соціальної політики, щорічну разову допомогу отримає близько мільйона людей похилого віку. Гроші виплачуватимуть згідно з Постановою №540 від 7 травня 2022 року*. Суми виплат залишилися такими ж, як і минулого року:

особам з інвалідністю внаслідок війни і колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • І група – 4421 гривню;
  • ІІ група – 3906 гривень;
  • ІІІ група – 3391 гривню;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового утримання їхніх батьків:

  • 1491 гривню;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною:

  • 4421 гривню;

членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге:

  • 966 гривень;

учасникам війни, колишнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового утримання, а також особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістичним режимом у тилу ворога:

  • 612 гривень.

Це важливо

У березні цього року на законодавчому рівні у нас з’явилася нова категорія пільговиків – захисники та захисниці України. Відповідно, члени сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України також зможуть отримати разову допомогу.

Виплати ветеранам-пенсіонерам разом із пенсією перераховуватиме Пенсійний фонд. Ветеранам, які проходять військову службу у ЗСУ та інших військових формуваннях, разова допомога виплачуватиме управління соціального захисту населення. Кошти перерахують на спеціальні рахунки військових частин за місцем служби, а особам, які не є військовослужбовцями – на поточні рахунки в уповноважених банках.

Виплатити гроші мусять у червні. Суми невиплаченої станом на 1 серпня цього року грошової допомоги повернуться на рахунок Мінсоцполітики.


* «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Раніше повідомлялося, що цього року ветерани війни не отримали традиційної грошової допомоги до 5 травня, яка сплачувалася до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ольга Новикова

Фото: Сегодня

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: