Новини Одеси та Одеської області

Щоб врятувати корів фермер оголосила безстрокове голодування (відео)

Початок дев’ятнадцятої сесії восьмого скликання у Любашівській селищній раді не був схожим на жодний попередній за всі роки. Голова фермерського господарства розпочала безстрокове голодування.

Голова фермерського господарства «Молочний Дар Плюс» з села Кричунове Світлана Маслова заявила, що 20 березня розпочинає безстрокове голодування у приміщенні селищної ради на знак протесту проти знищення тваринницької ферми, яка налічує понад тридцять голів, з яких 26 дійних корів.

Це фермерське господарство протягом п’ятнадцяти років обробляло земельну ділянку на умовах оренди згідно з укладеним договором, вчасно сплачувало орендну плату. Під цю ділянку, власне, й було розраховане нарощування поголів’я.

Що стало причиною конфлікту

Договір у фермерів був дійсним до 6 жовтня 2022 року. Поспіхом, вже сьомого жовтня, селищна рада передала у короткострокову оренду на один рік цю саму земельну ділянку площею 55 гектарів керівнику ПП «Добробут» Валерію Волошину з Савранської громади. 

Хоча у Спеціальних правилах щодо володіння, користування та розпорядження землею записано: відмінено автопролонгацію договорів оренди землі на один рік, термін дії яких закінчувався у період дії воєнного стану, з 19 листопада 2022 року. Отже, договір  Світлани Маслової мав бути пролонгованим до вказаного терміну. Але цього не сталось. 

І це після того, як подружжя Василя та Світлани Маслових сформувало потужне стадо корів голштинської та голландської порід. По суті, відсутність кормової бази означає знищення поголів’я.

Світлана Маслова з коровами

Світлана Маслова з коровами

На жаль, ні селищний голова Геннадій Павлов, ні начальник відділу земельних відносин Оксана Дехтяренко не запропонували жодного альтернативного варіанту вирішення даної проблеми. 

Селищний голова наголошує на тому, що ПП «Добробут» сплачує більше відсотків оренди, ніж Маслові. Але чи може це бути головним аргументом, якщо кричунівським фермерам ця ділянка потрібна виключно для заготівлі кормів для худоби на зимовий період. 

Врешті, постало питання: чому саме ПП «Добробут»? Виявляється, тому, що підприємство вже обробляє землі у Кричунівському старостаті. А як же місцеві фермери, чому їм не запропонували обробляти цю ділянку до виставлення її на аукціон?

П’ять місяців боротьби

Ось і б’ється родина вже п’ятий місяць як риба об лід, розсилає листи до всіх органів влади, щоб домогтися справедливості. Тому й визріло бажання привернути увагу суспільства до проблеми шляхом голодування: іншого виходу не бачать. 

Серед тих, хто підтримав Маслових, — голова Подільської районної асоціації фермерів Микола Якубенко. Він переконаний: селищна рада мала укласти договір з СФГ «Молочний Дар Плюс».

На другий день голодування фермера Маслової відбулось виїзне засідання. 

Якщо у Подільську на нараді з фермерами за участю директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин обласної військової адміністрації  Алли Стоянової  Світлану Маслову намагались переконати, що вона має розорати пасовище й вирощувати на ньому зернові, то на зібранні про це ніхто й не згадав.

Представники районної адміністрації та селищної ради, щоб збутись цієї проблеми, радили фермерам піти 28 березня на земельні торги на 30-гектарну площу колишньої шкільної землі. У Маслових шанси їх виграти доволі примарні: заявку вони подали, але з ними поруч йтимуть фермери з великим капіталом.

Що стосується тієї таки 55-гектарної площі, то Геннадій Павлов запевнив, що на одній з сесій буде розглядатись питання про виставлення цієї ділянки на аукціон. Та поки що на сайті селищної ради такої інформації немає.

І, якщо питання з землею не вирішиться, у липні стадо доведеться віддати під ніж.

Анастасія ОЛІЙНИК

Читайте також:

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: