Плата за газ: про контролерів, лічильники та штрафи

Плата за газ: про контролерів, лічильники та штрафи

«Одесагаз-Постачання» нагадує про те, що незаконне користування природним газом тягне за собою штрафні санкції. Про що йдеться?

Коли сума штрафу буде величезною?

У 2015 році Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила Кодекс газорозподільних систем (далі – Кодекс). У документі зібрано всі правила, яких мають дотримуватися на ринку природного газу як газові компанії, так і споживачі. А також визначено критерії несанкціонованого споживання палива. Серед основних: наявність у споживача незаконного газопроводу, самовільне відновлення газопостачання, втручання у роботу лічильника або незаконне встановлення газових приладів.

Найчастіше трапляється втручання у роботу лічильника, коли споживачі під час оплати газу намагаються свідомо знизити показання приладу обліку. У цьому разі законодавство передбачає грошове покарання за порушення цілісності пломб і приладу, виявлення на лічильнику сторонніх предметів, ознак втручання у газовий лічильник. Суми відшкодувань за заподіяні збитки розраховуються на підставі наявних у абонента газових приладів та за граничними нормами споживання, затвердженими Кодексом:

  • за наявності газової плити та відсутності централізованого гарячого водопостачання – 18,3 кубометра;
  • за наявності газової плити та водонагрівача – 23,6 кубометра;
  • якщо є опалювально-варильна піч (кухонний осередок) для опалення, приготування їжі, підігріву води та інші побутові потреби:
    • включно до 20 квадратних метрів опалюваної площі – 20 кубометрів на 1 квадратний метр на місяць у опалювальний період;
    • на кожний додатковий квадрат опалювальної площі – 11 кубометрів на 1 квадратний метр на місяць в опалювальний період;
    • якщо є індивідуальне опалення в будинках, крім будинків, де встановлена ​​опалювально-варильна піч, – 11 кубометрів на 1 квадратний метр опалюваної площі на місяць.

Раніше ми розповідали, кому доведеться доплатити за газ за минулі роки.

Про контролерів та показання лічильника газу

газ в Одессе тариф на газ

Важливо пам’ятати про те, що якщо споживач не втручався в роботу лічильника, але помітив несправності (наприклад, проблеми в лічильному механізмі), потрібно якнайшвидше повідомити про це «Одесгаз» (оператору ГРМ). Якщо споживач не надасть цьому значення, а проблему зафіксує контролер, — це вважатиметься порушенням та підставою для відшкодування збитків.

Не пускати контролера теж не варіант. У цьому випадку газовики знову-таки мають право зробити перерахунок на підставі граничних обсягів споживання, причому з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня забезпечення вільного доступу представникам Оператора ГРМ до приладів обліку.

Виявити проблему можуть і без участі контролера — наприклад, якщо ні з того ні з сього обсяг споживання знизиться і не відповідатиме показанням встановлених газових приладів.

Тобто у будь-якому разі факти незаконного використання газу будуть виявлені. Тому, наголошують фахівці, набагато дешевше споживати блакитне паливо легально.

Марія Васильєва


Раніше ми розповідали, скільки доведеться платити за газ, якщо немає квитанції.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції