Новини Одеси та Одеської області

Село на Одещині перетворили на справжній волонтерський фронт

Село на Одещині перетворили на справжній волонтерський фронт

Кількість приготовленої і доправленої на фронт жителями села Гербіне їжі вимірюється сьогодні в тоннах. З перших днів повномасштабного вторгнення волонтерським фронтом стало все село.

Людей об’єднало бажання підтримати Збройні сили України домашніми стравами, щоб наші захисники завжди відчували, що їх люблять і піклуються про них.

домашні млинці для військових

Надзвичайно смачні страви волонтери готують великими партіями і майже цілодобово. Працюючи, співають українські пісні, читають молитви і вірять в Перемогу України. 

Там, на передовій, на різних напрямках фронту, який порівнюють з пеклом, хлопцям смакують гербінські завиванці, голубці, картопляники, холодець, салати, тушкованка, котлети, булочки, печиво і ще безліч домашніх страв. Воїни передають жителям громади свою вдячність через сміливців, котрі доставляють їм ці смачні «привіти» з дому. 

– Ми ніби самі вдома побували, — кажуть військові після таких смачнючих домашніх обідів.

А невтомні жителі Гербіного вже готують нову партію смаколиків для наших захисників.

домашнє м'ясо для військових

– Ми готуємо залюбки, з душею, для наших соколиків. Підтримуватимемо їх до повної перемоги України, — говорять селяни.

 — В нас дійсно – допомагають всі! Завжди з допомогою депутати Лілія Ткачук, Тетяна Куца, Валентина Безкишка, Людмила Чорна. Велика подяка Ларисі Дудник, Світлані Кубай, жителям Піщаної. Жителів Гербіного навіть важко перелічити. Але пенсіонерів гріх не згадати: це Григорій Кубай, Ольга Дідурик, Марія Ткачук, у якої воює син і внуки, та багато інших, — ділиться організатор волонтерської кухні Таїсія Холоневська. – А ще постійно підтримують сільські підприємці, фермери, керівництво громади. Велика подяка всім!

І такий гарний приклад запалює інших. Тож до волонтерської справи долучається багато людей краю, щоб зробити і свій внесок у перемогу України. 

Зі співом «Струмочка» і випічка краща

гурт Струмочок з Гербіно

Колектив художньої самодіяльності «Струмочок» Гербінського будинку культури також долучився до допомоги Збройним силам України як духовним внеском, так і матеріально. 

Учасниці колективу — Наталія Кубай, Наталія Боцуляк, Ольга Бурлака, Любов Рябчук, Валентина Горбатюк, Валентина Безкишка  — стали активними помічницями Таїсії Холоневської, яка ще з початку війни організувала вдома волонтерську кухню. Співаючи народні пісні, колектив, разом з іншими жителями села, готує тут різноманітні страви для наших захисників, запашну випічку, а волонтери доправляють все на передову.

Важливою часткою діяльності гурту є участь у проведенні благодійних ярмарків «Разом до Перемоги», які проходять на центральній садибі Піщанської громади. 

Жоден захід не обходиться без «Струмочка». Його багатюща пісенна скарбниця повниться старовинними піснями, наспіваними старожилами, та піснями, народженими війною, серед яких «Болить серденько в нашої неньки», «Холодна весна», «Повернись живим». 

— Зараз, у такий тривожний для нашої країни час, хочеться стишити неспокій в серцях підростаючого покоління. Це найліпше робить пісня. Тому багато заходів ми проводимо з дітьми і для дітей, — розповідає керівник гурту Валентина Безкишка, яка ще завідує Гербінським сільським клубом та бібліотекою-філією, а також є депутатом Піщанської сільської ради.

В ансамблі шість майстерних виконавиць і музикант — Петро Кубай. 

Вбрання пошите власним коштом подружжя Безкишки-Сеняк. Костюми, а також і купальські сорочки дівчаткам змайструвала Валентина Горбатюк.

На жаль, не оминула біда і це невеличке село. В перші дні війни загинув їх земляк, 29-річний Роман Кубай. У закладі культури Герою відкрито Дошку пам’яті, де проводяться заходи із вшанування героїв та години патріотичного виховання.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції