Новини Одеси та Одеської області

Ранні овочі та фрукти: чим вони небезпечні для здоров’я та як їх правильно купувати

Ранні овочі та фрукти: чим вони небезпечні для здоров’я та як їх правильно купувати

Нас з дитинства вчать тому, що ранні овочі та фрукти дуже корисні: вони насичують організм вітамінами та мінералами, благотворно впливають на самопочуття. Але чи це так насправді і на що варто звернути увагу перед вживанням сезонних продуктів, розбиралося «Одеське життя».

Наскільки небезпечні для здоров’я ранні овочі та фрукти

Людям у великих містах все складніше придбати овочі і фрукти без нітратів чи стимуляторів зростання. Як вживати сезонну продукцію і не нашкодити здоров’ю, ми поцікавилися у нутриціолога та консультанта з харчування Наталії Ходєєвої.

— Позбутися 100% хімії в продуктах неможливо. При покупці треба дотримуватись наступних правил:

  • не купувати багато ранніх овочів та зелені, уникати найбільших плодів;
  • зелень ставити у воду із соком лимона та сіллю на 15-20 хвилин;
  • овочі теж можна тримати в розчині, але краще обрізати шкірку;
  • бульйон від проварених овочів краще злити;
  • при смаженні або запіканні хімікати залишаються в овочах.

Найбільш небезпечні раннім літом: молода картопля із зеленими плямами на плодах, молода капуста, петрушка, шпинат, щавель.

Велика кількість нітратів «вбиває» смак овочів: кавуни та морква не солодкі, огірки та помідори несмачні.

Чому небезпечно використовувати нітрати

тестер нітратів

Чим небезпечне вживання сезонних овочів та фруктів для роботи шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та організму в цілому, розповіла гастроентеролог та лікар-терапевт вищої категорії Діана Кірсанова.

— Насправді нітрати в невеликих кількостях не зазнають сильної шкоди організму. Вони негативно впливають на шлунково-кишковий тракт при великій концентрації, коли під впливом бактерій переходять у нітрити. Саме нітрити для організму — отрута, що призводить до отруєння. Симптомами можуть бути: діарея, нудота та блювання, підвищення температури, млявість та сонливість, порушення свідомості, тахікардія, запаморочення. У дітей найчастіше з’являється млявість, задишка, порушення свідомості, посиніння губ. У таких випадках терміново потрібно викликати швидку.

Читайте також: Чи можна довіряти нітрат-тестерам? Експеримент

Чим рання полуниця небезпечна для дітей

дитина і полуниця

З початком сезону полуниці в Одесі почастішали випадки отруєння дітей. Чи корисна рання ягода та як її вживати, пояснила педіатр вищої категорії Наталія Паламар.

— У полуниці міститься багато корисних вітамінів та мікроелементів для дорослих та дітей: вітамін С, фолієва кислота, залізо, кальцій, магній, клітковина. Але іноді бажання поповнити дитячий організм вітамінами призводить до несподіваного результату — блювання, біль у животі та діарея. Ці симптоми можуть бути ознакою отруєння нітратами, вони проявляються через дві-шість годин після вживання. Взагалі умовно визначають «високонітратні» та «низьконітратні» продукти. Фрукти та ягоди відносяться до «низьконітратних», у тому числі і полуниці. За санітарними нормами вміст нітратів у полуниці може бути до 60 міліграмів на кілограм. Це безпечна доза для дорослого та дитини. Дітям шкільного віку рекомендується не більше 300 г полуниці на день. І не забувайте вимочувати фрукти та овочі у воді годину чи півтори.



Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції