Сьогодні, 2 березня 2025 року, православні християни відзначають Прощену неділю – важливе духовне свято, яке передує Великому посту. Цей день покликаний нагадати кожному віруючому про необхідність очищення душі та серця, а також примирення з ближніми.
Прощена неділя бере свої витоки з давніх християнських традицій. Вважається, що прощення і примирення з тими, з ким були конфлікти або непорозуміння, допомагає вступити у Великий піст з чистою совістю і серцем, готовим до духовних роздумів і молитви.
А церковні перекази свідчать, що колись давно палестинські монахи з лаври Святого Сави покидали в цей день свій храм і йшли у пустелю на період Великого посту. І оскільки тоді це було дуже небезпечно і монахи могли загинути, то перед відходом вони просили прощення один у одного.
Прощена неділя є останнім днем Масляного тижня. У цей день на вечірніх службах у храмах проходить обряд під назвою Чин прощення. Священнослужитель просить прощення у прихожан, а вони – у нього. Наприкінці служби прихожани обмінюються словами: «Пробач мене», на що отримують відповідь: «Бог простить, і я прощаю». Цей обряд символізує готовність до взаємного прощення і примирення.
Прохання про прощення є популярним обрядом і серед народу. Цей день також супроводжується сімейними та дружніми зустрічами, на яких люди просять один в одного прощення і висловлюють свою любов і повагу. Це час, коли віруючі намагаються згадати всі свої образи і непорозуміння і пробачити їх, щоб вступити у Великий піст з чистим серцем.
Як ви вже знаєте, у цей день прийнято просити прощення. Однак існують і різні заборони.
Отже, у цей день не можна:
Також на тлі наближення посту бажано утриматися від вживання алкоголю, обжерливості чи гучних гулянь.
Звісно, ви можете вибачитися перед близькими своїми словами, але прийнято говорити «Пробач мене». На цю фразу зазвичай відповідають «Бог простить, і я прощаю». Але оскільки брехня це великий гріх, то краще не брехати, якщо не готові вибачити людину. Тоді можна обмежитися словами «Бог пробачить».
Дехто помилково вважає, що можна взагалі проігнорувати прохання про прощення. Але у Прощену неділю це дуже погано, адже це прохання залишиться на совісті людини, яка відмовляється прощати. Вважається, що в момент прохання про прощення людина знімає вагу образи зі своєї душі і якщо йому відмовити, то цей тягар у подвійному розмірі прийме інша людина.
Читайте також: Харчування під час Великого посту: що можна їсти, що ні, їжа по днях тижня.
У дошкільному закладі «Топольок» Бессарабського ліцею пройшов «Тиждень добрих справ на підтримку ЗСУ». Підтримали його… Read More
Прокуратура Одеської області розпочала розслідування за результатами ракетних ударів по цивільній інфраструктурі Одеської області увечері… Read More
У Приморському районі Одеси ТЦК відкрив одразу сім проваджень проти одного чоловіка. Такий випадок став… Read More
Оновлений дизайн меморіалу на площі 10 квітня презентували одеситам. Йдеться про оновлення елементів монумента «Крила… Read More
Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More
За останні 24 години сонячна активність була на низькому рівні. За останню добу на Сонці… Read More