Системи теплої підлоги випускають на основі кабелів, що гріють, матів та інфрачервоної плівки. Якщо говорити відверто, то плівкове обігрів використовується далеко не у всіх країнах. Таке рішення, звісно, має право на існування.
Однак поки що ІЧ-плівка не пройшла такої перевірки часом, як кабельні системи. До того ж мат – це той самий кабель, тільки більш тонкий і закріплений для зручності монтажу на сітчастій основі. Тому слід визнати, що саме кабель — усьому голова. Про нього ми й поговоримо сьогодні. Тим більше кабельний обігрів з’явився раніше від інших видів і коштує дешевше. У чому можна переконатися, якщо подивитися на асортимент, наприклад, цього магазину: https://teplyypol.kiev.ua/warm-floors/nagrevatelnyj-kabel-v-styazhku. Давайте розглянемо основні переваги нагрівального кабелю та спробуємо виявити можливі мінуси використання таких систем.
6 фактів про нагрівальний кабель
Відразу перейдемо до справи та зазначимо такі особливості використання кабельних секцій:
- Термін служби кабельного теплого підлоги може становити 50 і більше років. А все завдяки стяжці, яка заливається у процесі його монтажу. Такий масивний та міцний шар завтовшки до 8 см надійно захищає кабелю від усіляких загроз. Друга складова такої разючої довговічності — висока якість виготовлення. Моделі тих виробників, в яких використовується безмуфтове з’єднання холодного і гарячого кінців кабелю, взагалі практично не виходять з ладу через заводський шлюб.
- Наявність стяжки обмежує використання кабельних секцій там, де не можна сильно підняти висоту підлоги і немає бажання знову влазити в «брудні роботи».
- Тонкі кабелі, що гріють, укладають просто в шар клею разом з плиткою. Взагалі поряд з матами таке рішення ідеально підходить для використання разом з таким покриттям для підлоги.
- Кабелі виготовляють у вигляді секцій. Кожна має свою довжину та потужність. Виробники вказують питому потужність з розрахунку один погонний метр кабелю.
- Кабель однаково підходить для використання в системах теплої підлоги, які виконують функції додаткового або головного джерела тепла.
- Після монтажу увімкнути систему обігріву можна буде лише через 4 тижні. Саме стільки потрібно розчину для повного висихання. Отже, кабельна тепла підлога — рішення не для нетерплячих.