Вибираємо витяжку: на що звернути увагу

Вибираємо витяжку: на що звернути увагу

Важко уявити собі сучасну кухню без витяжки. Цей пристрій допомагає нейтралізувати жир і пару, які утворюються під час приготування їжі, і збереже кухонні меблі в чистоті та порядку.

У чому різниця: рециркуляційна та прямоточна витяжка?

Сьогодні на полицях магазинів побутової техніки можна зустріти три основні види кухонних витяжок залежно від способу циркуляції повітря.

  1. Прямоткові витяжки збирають забруднене повітря і виводять його через відведення повітря в загальну вентиляцію і на вулицю. Прямоточні витяжки оснащені потужними фільтрами, які не тільки добре очищають повітря на кухні, та й захищають внутрішні прилади витяжки від налипання жиру та гару. Найчастіше всі фільтри знімні та легко очищаються та миються.
  2. Рециркуляційні витяжки працюють дещо інакше. Вони збирають забруднене повітря із приміщення, пропускають його через ступінчасту систему фільтрації та повертають назад у приміщення. Рециркуляційні витяжки мають два фільтри: перший пластиковий служить для видалення жирних частинок другий вугільний використовується для усунення неприємних запахів. Обидва одноразові фільтри. Такі витяжки менш ефективні, ніж прямоточні. Їх використовують у тих місцях, де немає можливості встановити повітровідведення. Наприклад, якщо варильну поверхню встановлено на кухонному острівці в центрі кухні.
  3. Рециркуляційно-прямоткові витяжки легко перемикаються і можуть працювати як прямоточні, так і як рециркуляційні очищувачі повітря на кухні.

витяжка для кухні

Як зменшити рівень шуму витяжки?

Рівень шуму, який видає витяжка під час роботи, є важливим показником. Експерти рекомендують купувати витяжки із максимальним рівнем шуму 60 дБ. Але рівень шуму – непостійна величина і може змінюватись в залежності від ситуації. Наприклад, шум залежить від швидкості роботи: чим вища швидкість, тим голосніше працюватиме техніка. Також на рівень шуму впливає:

  • Довжина та кількість поворотів відведення повітря. Плануючи розміщення витяжки на кухні, враховуйте, що кожен метр труби додає 3-4 дБ шуму. Також збільшують шум і кількість поворотів та вигинів труби. Тому, щоб мінімізувати шум, намагайтеся розмістити витяжку максимально близько до вентиляційного отвору.
  • Матеріал труби для відведення повітря. Ідеальний варіант матеріалу — пластик. Він поглинає звук і робить роботу витяжки тихіше. Гофротруб з алюмінію використовується набагато частіше, ніж пластикова. Це пов’язано з тим, що алюмінієва труба-гармошка дуже легко змінюється під потрібний розмір і кут загину і недорога ціна. Але через нерівності та тонкі стінки вона відтворює більше шуму.
  • Ступінь забруднення фільтрувальних панелей. Якщо у витяжки змінні фільтри (наприклад, флізелінові або синтепонові), їх через певний час обов’язково необхідно замінити на нові. Як часто це потрібно робити, залежить від конкретної моделі витяжки і від ступеня її експлуатації. Якщо ж фільтри виконані з алюмінію або сталі, вони вважаються багаторазовими. Щоб знизити рівень шуму і поліпшити роботу фільтрів їх потрібно регулярно мити від жиру, що скупчився.

*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції