Новини Одеси та Одеської області

В Україні фіксують 17 активних підтипів штаму коронавірусу «Омікрон»

В Україні фіксують 17 активних підтипів штаму коронавірусу «Омікрон»

«Омікрон» — один зі штамів коронавірусу. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, це захворювання протікає значно легше, ніж попередні штами, проте може розповсюджуватися швидше та заражати навіть людей з імунітетом (вакцинованих або тих, хто вже перехворів).

Також спостерігається тенденція до більш частої захворюваності на Омікрон серед підлітків та дітей. Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, на сьогодні в Україні циркулює 17 підтипів штаму «Омікрон». Про це передає Укрінформ на своєму онлайн-порталі в розділі, де публікуються новини здоров’я за посиланням https://www.ukrinform.ua/rubric-health.

Зокрема, в повідомленні МОЗ зазначається, що цей штам коронавірусу витіснив інші ще на початку 2022 року. Попередніми розповсюдженими типами були «Дельта» та «Альфа».

Як було сказано в тому ж повідомленні, люди, які захворіли на один з 17 штамів «Омікрону», переносять захворювання як звичайну респіраторну хворобу. За ним не спостерігається здатність викликати кисневу залежність. Але варто зазначити також, що є групи ризику людей, які можуть переносити це захворювання важче. Це пацієнти з різноманітними патологіями та хронічними захворюваннями, літні люди (за віком старше 60 років), а також ті, у кого ослаблений імунітет. Втім, приводу для паніки немає.

Щоб дізнаватися лише актуальні новини здоров’я і довголіття, користуйтеся перевіреним порталом Укрінформ за посиланням https://www.ukrinform.ua/, де публікується свіжа інформація.

Йшлося в повідомленні і про вакцини. Наразі при виготовленні вакцин змінюють їх конфігурацію. МОЗ рекомендує використання «омікронспецифічної» вакцини. Її складниками є основні компоненти штаму «Омікрон», завдяки чому вона є більш ефективною в запобіганні цьому захворюванню.

Така вакцина наразі доставляється до медичних закладів областей України. Створена вона на базі «Comirnaty», що випускається американською компанією Pfizer. Нова версія адаптована спеціально для боротьби зі штамом «Омікрон». В рамках міжнародної ініціативи СOVAX до України вже було доставлено 203 тисячі доз. Зараз вакцинування є рекомендованим для всіх українців. Також варто зазначити, що ця процедура є цілком безкоштовною. Зробити вакцину можна в будь-якому регіоні країни. Щеплення проводиться у сімейного лікаря, з яким підписано декларацію, також для цього можна звернутися до пункту щеплення на базі лікарні в тому місті, де ви проживаєте. Щоб запобігти захворюванню на COVID-19 та зменшити ризик тяжких наслідків, рекомендується пройти щеплення курсом, що складає три уколи. Такий курс вважається первинною вакцинацією, після чого, якщо людина хоче зробити щеплення ще, вона повинна проконсультуватися з лікарем. Наразі вакцинувати в Україні можна з п’яти років.

Як повідомляли попередні новини про здоров’я, в Україні від жовтня 2023 року було зафіксовано 343 смертельні випадки, що пов’язані з захворюванням на коронавірус, зокрема, серед померлих і двоє неповнолітніх.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції