Новини Одеси та Одеської області

Скринінг судин: як підтримувати здоров’я серця та судин у поважному віці?

Скринінг судин: як підтримувати здоров’я серця та судин у поважному віці?

Першорядне значення має профілактика серцево-судинних захворювань у похилому віці – це може значно продовжити життя пацієнта. Сьогодні хвороби серця займають лідируючі позиції у смертності населення Європи.

Більшість хвороб уже мають протоколи лікування та успішно виліковуються. Застосовуються різні методи діагностики, а також призначається медикаментозна чи хірургічна терапія. У літньому віці у пацієнта негативні наслідки виявляються дуже швидко і їх можна виявити відразу і надати медичну допомогу. А в молодшому віці ускладнення можуть проявитися набагато пізніше.

Основні причини хвороб серця та судин у літньому віці

Будь-яка приватна клініка, лікарня пропонують послуги з обстеження пацієнтів для виявлення тих чи інших хвороб серця чи судин. У літньому віці важливо уважно стежити за здоров’ям, відвідувати клініки та суворо виконувати призначення лікарів.

З віком стінки серця ущільнюються і стають товстішими, а сам орган збільшується в розмірах. Це відбувається через те, що збільшуються деякі клітини серцевого м’яза. Судини втрачають еластичність і вже не можуть так ефективно перекачувати кров.

Саме через ці проблеми деякі ділянки серця можуть мати поганий кровообіг, а тому розвиватиметься серцева недостатність. Надалі значно зростає ризик розвитку інфаркту. Через погані судини в головному мозку може статися інсульт.

У групі ризику знаходяться ті пацієнти, які мають:

  • цукровий діабет, що руйнівно впливає на судини;
  • ожиріння. У судинах може бути так звані бляшки;
  • підвищений артеріальний тиск, що загалом погано впливає здоров’я людини.

Коли людина похилого віку різко встає, в неї може початися запаморочення – це ознака того, що артеріальний тиск вже не може розподілитися з потрібною швидкістю.

Шкідливі звички, як куріння, також сприяють погіршенню самопочуття. Так воно сприяє розвитку ішемічної хвороби серця. Причому пасивні курці також у групі ризику. Кинути курити можна у будь-якому віці і навіть без негативних наслідків.

Малорухливий спосіб життя – ще один фактор, що впливає на активний розвиток серцево-судинних хвороб у літньому віці. Фахівці рекомендують ходити на свіжому повітрі, займатися спортивною ходьбою, плаванням, якщо немає інших протипоказань.

Профілактика захворювань серця та судин у похилому віці

Є прості поради, які допоможуть бути здоровим та міцним:

  • правильне харчування. Потрібно отримувати стільки калорій, скільки людина спалює протягом дня;
  • необхідно виключити з раціону продукти, які можуть негативно впливати на судини, сприяючи утворенню бляшок;
  • позбутися зайвої ваги;
  • нормалізувати артеріальний тиск;
  • вести активний спосіб життя.

Щоб визначити стан судин, може бути призначена доплерографія серця. Це різновид УЗД, який вважається інформативним методом для встановлення діагнозу. З його допомогою візуалізується кровообіг у судинах. Можна виявити тромби, бляшки, звуження просвітів судин. Також цей метод дослідження покаже, як добре працюють клапани серця.


*на правах рекламы

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції