Новини Одеси та Одеської області

Що таке культова вкладка: Три види матеріалу для виготовлення та 5 переваг використання

Що таке культова вкладка: Три види матеріалу для виготовлення та 5 переваг використання

Для протезування зубів є багато методик, які давно перевірені часом, і відносно нових.

Нерідко стоматологи для відновлення цілісності рядів використовують культьові вкладки . Вони дають можливість відтворити зруйновану коронкову частину зуба, якщо його корені та канали в нормальному стані, не схильні до патологічних процесів і руйнування. Встановлення такої конструкції виконується лише за показаннями.

Що таке культова вкладка, з чого виготовляється

Конструкція, що розглядається, – це виріб, який кріпиться в запломбованих каналах. Виконує функцію опори для штучної коронки. Виготовляється з:

  1. Кераміки. До складу входять кераміка та діоксид цирконію, відрізняються природністю та довговічністю.
  2. Металу. Найчастіше використовують сплави хрому, кобальту, рідше – золото. Зовнішній вигляд неестетичний, тому для протезування передніх зубів не використовуються.
  3. Композитні матеріали. Недорогі, мають високі естетичні характеристики, але відрізняються наявністю великого переліку протипоказань до застосування.

Конкретний тип культової вкладки вибирає стоматолог, який аналізує результати огляду ротової порожнини, рентгенівських знімків та збору анамнезу. Останній важливий для виключення алергії на якийсь із перелічених матеріалів.

Переваги та недоліки використання вкладок для протезування

Якщо зуб втрачений повністю (видалені і його корені), процес відновлення забирає багато часу і пов’язаний з можливими ускладненнями. При збереженні коренів культьова вкладка дає можливість у короткий термін повернути функціональність щелепної системи та гарну посмішку. Крім цього, до переваг проведення такого типу протезування належать:

  • повне відновлення форми та розміру втраченого зуба – люди, що поряд, не помітять зміни;
  • мінімальний ризик розвитку карієсу в каналах – вкладка щільно прилягає до пломбувального матеріалу, що не дозволяє накопичуватися частинкам їжі;
  • адекватна вартість – процедура доступна всім пацієнтам, на відміну від імплантації;
  • довгий термін використання протезу, навіть якщо на нього справляється посилене жувальне навантаження;
  • відсутність реабілітаційного періоду – ймовірність того, що протез відторгатиметься, виключається.

До недоліків відносять неможливість застосування вкладки при раніше неправильно запломбованих каналах, пошкодженні коренів, широкому запальному процесі в м’яких тканинах ротової порожнини.

Культьова вкладка може повернути красу посмішки лише за 1 візит до стоматолога. Ця конструкція встановлюється безпосередньо на запломбовані кореневі канали, що виключає період приживлення її в кістковій тканині. Вона витримує великі навантаження, тому використовується для встановлення металевих керамічних коронок. Годиться для протезування передніх і бічних зубів – якщо вкладка буде виготовлена з кераміки, наявність протезів ніхто не помітить навіть при широкій посмішці.

Джерело: сайт Slalen.ua

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: