Новини Одеси та Одеської області

Поширені проблеми пральних машин, причини та способи усунення

Поширені проблеми пральних машин, причини та способи усунення

У цій статті ми спробуємо проілюструвати деякі поширені несправності пральних машин і способи їх усунення.

Іноді найпростіші рішення можуть виявитися найбільш ефективними у вирішенні проблем із пральною машиною. Перш ніж ви вирішите зателефонувати до професійної служби за ремонтом пральних машин, вам може бути корисно спробувати зрозуміти, чому виникають деякі з найбільш поширених проблем з пральною машиною. Це може допомогти вам вирішити деякі з основних проблем вдома.

Пральна машина – це, по суті, великий бак, який постійно наповнюється водою, а потім зливається, обертається, щоб вичавити білизну насухо, і має пристрій для збовтування вмісту – або мішалку в середині машини з вертикальним завантаженням, або барабан, що обертається в машина з фронтальною завантаженням.

Кожна пральна машина виконує чотири цикли: заповнення, прання, злив та віджимання. Хоча ці функції досить прості, з ними може статися низка помилок. Ви можете вирішити низку проблем досить просто. Однак деякі проблеми краще довірити спеціалісту з ремонту побутової техніки. Перед роботою з пральною машиною обов’язково відключіть її від мережі. Пральна машина з фронтальним завантаженням повинна бути порожньою, перш ніж ви зможете відкрити дверцята для роботи з нею.

Перш ніж намагатися діагностувати або усувати будь-які проблеми з пральною машиною, необхідно вжити всіх заходів для забезпечення особистої безпеки. Завжди вимикайте пральну машину та відключайте її від усіх електричних розеток, до яких вона може бути підключена. Також може бути доцільно звернутися до посібника з вашого пристрою, щоб краще зрозуміти деякі компоненти машини, які можуть бути потенційно небезпечними.

Пральна машина не вмикається

Якщо ваша пральна машина не вмикається або зупиняється під час прання, швидше за все, проблема пов’язана з джерелом живлення. Щоб вирішити цю проблему, вам потрібно перевірити, чи увімкнений автоматичний вимикач, що відповідає за живлення вашої пральної машини, і якщо ні, увімкніть його знову – якщо проблема не зникне, її необхідно буде усунути. Якщо з автоматичним вимикачем все гаразд, підключіть пральну машину до іншої розетки та перегляньте, чи працює вона. Якщо працює, це означає, що розетка несправна і потребує ремонту

Пральна машина не віджимає

По суті, є дві конкретні умови, пов’язані з цим типом проблеми; або машина взагалі не крутиться, або не крутиться на високих оборотах.

У першому випадку, коли машина не обертається, основною причиною може бути забруднення зливного отвору, через який вода не видаляється досить ефективно. Переконайтеся, що немає проблем із сантехнікою і що пастка для ворсу чиста. Якщо пастка чиста, можливо, вам необхідно оглянути насос пральної машини, розташований поруч із основою машини. Доступ до нього можна отримати через передню кік-панель. Цей насос може потребувати очищення, щоб переконатися, що засмічення видалено. Вам також може знадобитися перевірити вугільні щітки на вашому двигуні. У більшості машин використовуються 2 вугільні щітки, і зношування є звичайним явищем. В ідеалі вони мають бути 25 мм завдовжки. Якщо їх зменшити до розміру менше 10 мм, контакт із колектором не встановиться і двигун не обертатиметься.

Пральна машина погано зливає воду

У разі несправної сантехніки або якщо зливний шланг не під’єднаний під відповідним кутом, барабан пральної машини може наповнитися водою, яка не зливається. Можливо, найпростішим рішенням є осушення під дією сили тяжіння. Перемістіть машину до найближчого басейну чи зливу. Перед від’єднанням зливного шланга переконайтеся, що машину піднято над чашею. Природна сила тяжіння має дозволяти воді повністю стікати.

пральна машина

Якщо це не працює, це може свідчити про закупорку зливного або рециркуляційного насоса. Огляньте передній фільтр на наявність засмічення, а також зливний шланг. Якщо ви звикли використовувати листи-пастки для фарби, переконайтеся, що вони не застрягли у насосі чи фільтрі.

Барабан пральної машини не обертається

Однак основною причиною цього стану зазвичай є зношений ремінь, який, можливо, необхідно замінити. У пізніших моделях пральних машин використовується високоеластичний еластичний ремінь. Згодом цей ремінь може зісковзнути з ведучого шківа або навіть порватися. Це також може призвести до несправності валу барабана або підшипника барабана, що призведе до зупинки двигуна. Якщо ремінь зісковзує зі шківа і продовжує обертатися з високою швидкістю, це може призвести до пошкодження деяких внутрішніх електричних компонентів пральної машини.

Пральна машина шумить

Найчастіше цей шум свідчить у тому, що всередині пристрою застряг сторонній предмет. Ви можете перевірити між внутрішнім та зовнішнім барабанами такі предмети, як монети, кісточки від бюстгальтера чи будь-які інші дрібні предмети, які могли залишитися у ваших кишенях. Такі предмети видають характерний брязкітний звук при обертанні барабана на високій швидкості.

У деяких пральних машинах можуть використовуватися лопаті барабана, які відповідають за «підйом» білизни. Ці лопаті можуть ослабнути і створити шум під час прання. Вони можуть бути легко пошкоджені будь-якими предметами, що застрягли всередині барабанів.

Можливо, вам доведеться розібрати зливальний шланг або нагрівач, щоб отримати доступ до отвору насоса або отвору нагрівача та перевірити наявність будь-яких зовнішніх предметів.

пральна машина

У деяких випадках ви можете помітити певний шум, який поступово стає все більш вираженим. Як правило, це симптом зносу ущільнення барабана або підшипників і супроводжується характерним рокітливим звуком. Ви можете перевірити це, простягнувши руку через дверцята та обертаючи барабан машини. Якщо здається, що барабан легко рухається вгору і вниз, це очевидна ознака того, що підшипники пошкоджені. Цей тип проблеми також може бути викликаний зламаною хрестовиною підшипника.

Ненормальні шуми також можуть вказувати на перешкоди у зливному насосі або рециркуляційному насосі. Перевірте всі фільтри та зніміть насоси перед очищенням.

Пральна машина сильно підстрибує або вібрує

Пральна машина, яка надмірно вібрує, зазвичай свідчить про неправильну установку. Перед запуском циклу прання переконайтеся, що машина розташована на рівній поверхні і що всі транспортувальні штифти або сходи транспортування видалені. Більшість машин має регульовані ніжки/опори, які повинні стикатися з підлогою, щоб машина не підстрибувала. Вам також може знадобитися оглянути амортизатори, що з’єднують шасі з барабаном машини, щоб переконатися, що вони не зламані. Вібрації під час віджиму можуть бути викликані несправними пружинами підвіски або демпфером. Амортизатор нагадує подушку і знаходиться під кришкою мішалки, або під трансмісією. Якщо прокладка сильно зношена або пружина підвіски всередині неї зламана, ваша пральна машина має тенденцію підстрибувати. Іншою поширеною причиною вібрацій є незбалансоване навантаження (як правило, надто легке або надто важке). Деякі пральні машини мають власний вантаж (металевий або бетонний), що знаходиться під барабаном. Перевірте, чи не ослаблені монтажні болти, які утримують вантаж на місці.

пральна машина

Пральна машина зупиняється або заїдає під час прання

Цей тип проблеми зазвичай виникає, коли програмний таймер застряє під час циклу, що перешкоджає належному завершенню циклу. На перший погляд, це може здатися простим дефектом програмного таймера, яким він може бути. У цьому легко переконатися, розібравши панель керування та перевіривши електричні контакти на наявність ознак корозії чи підгоряння.

Однак більш імовірною причиною цієї проблеми може бути несправність термостата або нагрівач, що не працює. Ця проблема також виникає, коли машина не може налити холодну воду для циклу полоскання або, якщо вода не зливається з бака. В цілому, найбільш поширені причини зупинки машини пов’язані з проблемами, пов’язаними зі зливом та наповненням машини.

Не відкриваються дверцята пральної машини

Дверцята пральної машини, що застрягли, можуть виявитися надзвичайно неприємними. Більшість пральних машин має захисний механізм дверного замка, який не дозволяє вам відкрити її, поки виявляє наявність води. Це робиться для того, щоб звести до мінімуму можливість затоплення. У більшості пральних машин використовується пневматичний запобіжний замок, що запобігає відкриванню дверцят, поки всередині машини знаходиться вода. Злийте всю воду з машини, перш ніж намагатися відчинити дверцята.

Якщо двері, як і раніше, не відчиняються, це свідчить про більш серйозний дефект, такий як несправність механізму замка. Деякі з найпоширеніших причин цієї проблеми можуть бути заклинили дверний замок, зламана дверна ручка або клямка, зламаний дзьоб (пристрій, що відстежує рух приводного ременя) або бруд, що потрапив у трубку камери тиску пневматичного замка.

Вимкніть машину і зніміть кришку, перш ніж залізти всередину машини, щоб розблокувати дверний замок. (Не намагайтеся зробити це, коли машина підключена до мережі, оскільки це може призвести до ураження електричним струмом.)

Пральна машина погано пахне

Нещодавнім явищем стала кількість власників пральних машин, які скаржаться на неприємний запах, який, здається, походить від пральних машин. Це прямий результат популярності 40-градусного циклу прання та рідких миючих засобів, безпечних для кольору. Внаслідок цього більшість людей повністю відмовилися від гарячого миття. Важливим аспектом цієї зміни у звичках прання є те, що внутрішні поверхні пральних машин більш схильні до накопичення бактерій та інших залишків. Саме цей шар бактеріальних відкладень усередині вашої машини насамперед відповідає за запах. Крім запаху, цей залишок може спричинити корозію деяких внутрішніх механізмів вашої машини.

Більшість виробників машин рекомендують проводити профілактичне промивання не рідше одного разу на місяць. Це порожній цикл прання з найвищою температурою води, можливим на вашій машині. При виконанні програми прання рекомендується використовувати пральний порошок з відбілювачем (хлором або киснем). Це ефективно знищує будь-які скупчення бактерій і дезінфікує вашу пральну машину.

Також рекомендується якомога частіше витирати насухо ущільнювачі дверцят і залишати дверцята машини відкритими, щоб забезпечити належну вентиляцію та просушування. Важливо дотримуватися всіх інструкцій, що додаються до миючого засобу, та уникати надмірного використання продукту.

Ще одна причина неприємних запахів – затока брудної води з посудомийної машини чи раковини. Переконайтеся, що якщо зливний шланг підключений до зливної труби раковини, є зворотний клапан, який запобігає зворотному наповненню.

Пральна машина не запускається

Можливих причин, через які пральна машина не запускається, може бути багато. Тим не менш, насамперед необхідно переконатися, що електрична розетка працює нормально і запобіжник усередині вилки не перегорів. Якщо ви встановили, що пральна машина отримує достатню потужність, ви можете перевірити інші фактори.

Якщо ви звикли використовувати машину протягом тривалого часу, проблема може полягати в перегріванні. У цьому випадку ви можете зачекати деякий час перед перезапуском машини.

Більшість пральних машин не працюватимуть, якщо кришка не закрита належним чином. Ці машини мають невеликий датчик вимикача кришки, що розташований в отворі під кришкою пральної машини. Цей датчик відповідає за активацію перемикача кришки, коли кришка правильно зачинена. Якщо цей датчик пошкоджено або зміщено, машина може не запуститись.

Деякі моделі пральних машин не запускаються, доки вода не досягне певного рівня. Несправний датчик рівня води взагалі не дозволить вашій машині працювати.

Пральна машина протікає

Якщо машина протікає, переконайтеся, що заливні шланги встановлені правильно. При встановленні цих шлангів настійно рекомендується використовувати нові гумові шайби . Переконайтеся, що з’єднання не надто тугі. Витіки часто виникають у ситуаціях, коли зливний шланг має тріщини або несправне з’єднання там, де розташований клапан подачі води. Якщо ви маєте справу з шлангом, що протікає, можливо, краще просто замінити його.

Досить часто ви виявите, що деякі з найбільш поширених проблем з пральною машиною викликані недбалим або недбалим поводженням з нею, яке можна легко усунути. У більшості випадків простий догляд та технічне обслуговування можуть бути найбільш ефективним рішенням для запобігання поширеним несправностям пральних машин.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: