П’ять питань про алкогольну залежність

П’ять питань про алкогольну залежність

Люди, які живуть з алкогольною, ігровою чи наркотичною залежністю, вважають, що з їхнім життям все гаразд, і вони будь-якої миті можуть змінити все на краще. Але насправді це дуже серйозна помилка.

З кожним випитим грамом спиртного на гірше змінюється не тільки життя залежної людини, а й її рідних та близьких. Тому без допомоги фахівців позбутися такого роду захворювання навряд чи вдасться.

Проводячи аналітику, пошукові системи оприлюднюють інформацію про те, що користувачі шукають в Інтернеті. Найчастіше серед запитів можна зустріти: нарколог Одеса. Це говорить про те, що люди шукають допомоги та хочуть отримати відповіді на свої запитання. Ми зібрали п’ять найактуальніших питань щодо лікування алкогольної залежності.

Як визначити, що з вами живе залежна людина?

Психологи рекомендують звернути увагу на такі показники:

  1. Розпивання спиртного на самоті.
  2. Постійна присутність бажання випити спиртне та приховати цей факт від оточуючих.
  3. Сховати алкоголь від домочадців.
  4. Неможливість контролювати обсяг випитого.
  5. Апатія та агресивна поведінка щодо оточуючих.

Як відбувається лікування алкоголізму?

У сучасних клініках лікування проводиться одразу у кілька етапів. Головне завдання лікарів: полегшити та покращити фізичний стан людини, яка звернулася за допомогою. Далі з хворим працюють психологи, бо вилікувати алкоголізм, прибравши лише зовнішні прояви хвороби, неможливо. Обов’язково потрібно опрацювати та вирішити психологічні проблеми, що призвели до розвитку такого захворювання.

Спочатку проводиться дезінтоксикація організму. Медикаментозна терапія знімає інтоксикацію та виводить з організму токсини та продукти розпаду алкоголю. Далі з хворим працює психолог, який допомагає усвідомити усю небезпеку залежної поведінки. Завданням фахівця на цьому етапі є також формування психологічних установок, які допоможуть подолати потяг до спиртного.

Останній етап лікування, який надають у наркологічних клініках – це соціальна адаптація пацієнта. Цей етап лікування не менш важливий, ніж два попередні. Фахівці клініки допомагають пацієнтові повернутися до нормального життя, мінімізувавши можливі зриви та рецидиви. Тому дуже важливо не переривати лікування та пройти весь курс від початку до кінця.

Скільки існує стадій алкоголізму?

Фахівці наркологічного центру БРІК виділяють три стадії алкоголізму.

  • Легка стадія. За словами фахівців, на цій стадії у людини формується психічна залежність. Випивання чи саме передчуття цього процеси викликає у людині піднесення почуттів та емоцій, поліпшення настрою. Він будь-що починає шукати привід, щоб випити.
  • Поява залежності на фізичному рівні. На цьому етапі розвитку алкоголізму у людини формується повна толерантність до алкоголю. Симптоми залежності стають очевидно вираженими. У хворого можна спостерігати коливання настрою. Внаслідок всіх трансформацій на цьому тапі формується хронічна або запійна форма алкоголізму.
  • Соціальна деградація особи. На тлі постійного впливу алкоголю на організм виникають серйозні проблеми зі здоров’ям (страждають нирки, печінка, серце). Спостерігаються тривалі провали у пам’яті. Швидко настає сп’яніння.

Хто такий прихований алкоголік?

Є люди, які не вважають, що є алкоголіками, але при цьому вони щодня випивають фіксовану частку спиртного. Наприклад, 50 г коньяку за вечерею щодня. Звучить безневинно: «для апетиту», але насправді все значно серйозніше. Таких людей можна сміливо називати прихованими алкоголіками.

лікування алкоголізму

Чи небезпечний прихований алкоголізм?

Прихований алкоголізм — це, як ми вже казали, ні що інше, як щоденне, але у невеликих дозах, вживання алкогольних напоїв. При цьому людина не вважає себе алкоголіком, але її організм отримує такий же руйнівний удар, як і організм людини, яка п’є.

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції