Новини Одеси та Одеської області

Як вигідно міняти валюту: прості рекомендації експертів

Як вигідно міняти валюту: прості рекомендації експертів

Курси валют постійно змінюються. Іноді стрибки дуже суттєві. Передбачити, скільки коштуватиме долар, євро, франки, ієни, стерлінги тощо досить складно. Необхідно мати знання ринку, економічну освіту, аналітичний склад розуму.

Спеціалісти підготували кілька рекомендацій для звичайних людей (не професіоналів), які дозволяють забезпечити максимально вигідний обмін.

Оперування великими сумами

Обмінники та банки часто встановлюють знижки на операції з великими сумами. Перш ніж здійснювати обмін валюти необхідно уточнити курс для конкретної цифри.

Крім того, важливо звертатися до перевірених пунктів обміну. Існують численні «сірі» та «чорні» каси, де не лише занижується вартість, а й діють шахрайські схеми.

Не купувати та не продавати валюту у вихідні

Найбільш вигідні курси найчастіше фіксуються з понеділка по п’ятницю в денні години. Це визначається графіком роботи біржі, іншими внутрішніми процесами. На вихідні Центральний банк у вартість валют закладає ризики. В результаті клієнти втрачають певний відсоток. Чим більша сума обміну, тим суттєвіша втрата.

Використовувати інтернет-обмінники

Готівка в касі менш вигідна, ніж в інтернеті. Це пояснюється декількома факторами – витратами на оплату роботи обслуговуючого персоналу, охорону, транспортування, оренду приміщень та ін.

Інтернет-обмінники мають додаткові переваги. Сюди відносяться мінімальні обмеження сум, оперативне проведення транзакцій, простота моніторингу ситуації, легкість оформлення угод, високий рівень безпеки для клієнтів. Важливо лише уважно ставитись до вибору сервісу.

Покупка/продаж на біржі

Біржова торгівля волютами має масу тонкощів та особливостей. Головний її плюс полягає у можливості встановлення своєї ціни. Коли хтось погодиться на пропозицію, прийде сповіщення. Спеціальна інтернет-система забезпечить безпеку, конфіденційність. Важливо враховувати, що транзакції через біржу передбачають оплату комісії брокеру. У середньому, її розмір становить 1-1,5%.

До вибору майданчика слід ставитись уважно. Основний акцент необхідно робити на обмеження сум. Деякі біржі підтримують обмін від 1000 доларів.

Крім того, експерти рекомендують змінювати валюту для вирішення довгострокових завдань на початку року. У цей час рубль зазвичай коштує дорожче.

За матеріалами обмінка 24 харків.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: