Більшість веловиробників випускають моделі унісекс, але все ж таки багато жінок вважають за краще вибирати велосипеди, які розраховані саме на них. Як правило, у таких виробів занижена верхня перегородка на рамі, що дозволяє без проблем перекидати через неї ногу, а також особлива форма сидіння (воно коротше і ширше, ніж чоловіче). У жіночих моделей зазвичай невелика вага, тому жодних проблем із їх транспортуванням не виникає.
Як підібрати якісний жіночий велосипед, на що звертати увагу при виборі? Багато хто вважає, що подібні засоби пересування роблять із дешевих матеріалів, оскільки у дівчат невелика вага. Але це не так. Відмінності полягають лише у формі та розмірах рами — все інше однакове. Однак деякі виробники ставлять на жіночі моделі вужче кермо, оскільки плечі у дівчат вже, ніж у чоловіків, але подібна практика застосовується нечасто.
Що потрібно враховувати під час вибору
Необхідно звертати увагу на такі моменти:
- Очікуване місце поїздок. Якщо плануєте пересуватися велодоріжками у населеному пункті, обирайте міські моделі. Вони можуть бути складними (можна легко занести із собою в метро, тролейбус та ін.). Для руху по пересіченій місцевості та ґрунтовкам краще віддати перевагу гірським моделям.
- Зростання та вага. Рами бувають різних розмірів, тому слід враховувати свої пропорції. Для дівчат зазвичай вибирають моделі на 14, 16 та 18 дюймів. Якщо ви вище 175 см, то підійдуть тільки чоловічі велосипеди з рамою від 20”. Також звертайте увагу на вагу. Якщо він вищий за норму, то варто придбати посилені варіанти.
- Тип обважування. Безпосередньо залежить від частоти поїздок та ступеня навантажень. Для нечастих велопрогулянок містом підійде обважування початкового рівня. Для регулярних – стандартного. Якщо ви професійно займаєтеся велоспортом та їздите в категорійні походи, то краще вибрати висококласне обважування типу Shimano Hone або Sram ESP X.0.
Це три головні нюанси, на які потрібно звертати увагу.
Скільки коштує хороший велосипед
Відповісти на це питання не вийде. Все залежить від того, що саме ви вважаєте добрим засобом пересування. Для нерегулярних поїздок містом можна придбати велосипеди стартового рівня, яких буде цілком достатньо. Якщо ж ви ходите у велопоходи, то потрібно вибрати щось серйозніше.
На вартість велосипеда впливають три основні фактори:
- Матеріал, з якого виготовлена рама. Це може бути сталь, алюміній, вуглепластик. Сталь дешева, але важка, тож розганятись на таких рамах складно. Вуглепластик легкий, але крихкий. Алюміній – золота середина.
- Тип обважування. Чим він кращий, тим дорожчий велосипед. При цьому вартість якісних вузлів може бути вищою, ніж ціна рами.
- Додаткові аксесуари (велокомп’ютер, насос, фляга з утримувачем, набір ключів, сумка, багажник тощо).
Якщо важко з вибором, при покупці варто поспілкуватися з менеджером. Він допоможе підібрати те, що ідеально відповідатиме вашим завданням.