Споживачі не можуть зрозуміти, як правильно зробити вибір з колосального асортименту на ринку. Спочатку слід зазначити, що вітаміни мають органічне походження, тоді як мінерали – неорганічне. При цьому саме ці дві групи речовин конче необхідні організму.
Організм людини не може нормально розвиватися та функціонувати без надходження вітамінів та мінералів. Як правило, необхідні речовини ми отримуємо разом із харчовими продуктами. Але на практиці далеко не всі дотримуються принципів правильного харчування, через що може виникати дисбаланс, який веде до збоїв та прояву захворювань. Щоб уникнути подібних проблем, варто приймати вітаміни Perla Helsa або подібні склади.
Що краще моно-або полівітаміни?
Відповідно до назви не складно здогадатися, що моновітаміни мають один компонент, а полівітаміни – два і більше. Останній варіант є переважним для комплексної підтримки організму, оскільки містить вітаміни, мінерали, амінокислоти та ряд допоміжних інгредієнтів. При цьому склад залежить від мети застосування: підтримка краси, імунітету, серцево-судинної, нервової системи тощо. За рахунок цього вони включають безліч речовин у мікродозах, через що краще, якщо вони будуть призначені в індивідуальному порядку лікарем.
Ключові переваги полівітамінів:
- одним комплексом можна усунути дефіцит кількох речовин;
- для терапії достатньо приймати по одній капсулі або таблетці на день;
- оптимальний баланс компонентів більшості споживачів;
- інгредієнти сумісні та підсилюють дію один одного;
- вибір в аптеці є досить простим, оскільки вони поділені на категорії: для чоловіків, жінок, дітей, вагітних та для зміцнення імунітету тощо.
При цьому є певні недоліки, а саме менш ефективне засвоєння. Слід зазначити, що комплекси мають профілактичну та відновлюючу дію. Що стосується точкової терапії, то для цього призначають моновітаміни у комплексі з іншими лікувальними препаратами.
Які вітаміни ефективніші?
Точної відповіді немає, оскільки все залежить від поставленої мети. Якщо йдеться про вирішення конкретної проблеми, то у пріоритеті будуть однокомпонентні варіанти. Це дозволить максимально швидко відновити нестачу певної речовини.
При цьому потрібно розуміти, що при нестачі кальцію, варто віддати перевагу полівітамінам, ніж окремо купувати D3 та кальциновані препарати. Така сама ситуація з магнієм, який потрібно вживати разом із В6. Річ у тім, що окремо вони попросту не засвоюються організмом. Полівітаміни – це гарне профілактичне рішення на зимовий період або для лояльного відновлення організму.
Вибираючи вітаміни головне звернути увагу на їхню біодоступність. Наприклад, глюконат натрію як правило засвоюється вкрай слабо в межах 1-3%, при цьому показник для хелату досягає 90%. Деякі компоненти відрізняються за швидкістю поглинання, що також потрібно враховувати.
Кому які вітаміни?
Як не дивно, є розподіл корисних сполук за статевою ознакою. Чоловікам варто надати перевагу наступним інгредієнтам:
- ретинол – стимулює синтез тестостерону;
- аскорбінова кислота – підвищує лібідо та рівень дофаміну;
- фолієва кислота – відповідає за вироблення активних сперматозоїдів;
- ціанокобаламін – необхідний для нормального кровотворення.
Жінкам:
- токоферол – відповідає за овуляцію та дозрівання яйцеклітини;
- кальциферол – захищає від розвитку остеопорозу;
- фолієва кислота – важливий компонент для жіночого здоров’я та під час вагітності.
Всі ці вітаміни або їх комбінації дозволяють вирішити широкий спектр проблем зі здоров’ям. Бажано перед початком вживання провести консультацію з лікарем.
*на правах реклами