Плануючи завести вдома кішку, ми приділяємо велику увагу вибору породи, вивчаючи при цьому масу літератури і переглядаючи велику кількість фотографій. При цьому дуже рідко замислюємося над раціоном харчування майбутнього вихованця. Адже для тварин це дуже важливо. Тому перед придбанням кішки почитайте про те, яким має бути її раціон і складіть зразкове меню.
Як часто годувати домашнього вихованця?
Здоров’я та довголіття вашого улюбленця безпосередньо залежить від двох важливих факторів: від якості їжі та частоти годівлі. Тому дуже важливо у цьому питанні дотримуватись правильного дозування.
Отже, щоб кіт ріс здоровим та грайливим у літній час його рекомендується годувати 1-2 рази на добу. Взимку не більше 2-3 разів на добу. Порушення цього правила загрожує появою проблем зі здоров’ям, наприклад, розвитком ожиріння. Якщо вага вашого кота не перевищує 4 кг, то за добу йому знадобиться від 85 до 230 г корму. Підбираючи корм для кошенят, важливо враховувати, що їх до двомісячного віку потрібно годувати 5 разів на добу, даючи 25 г корму. Далі – 4 рази на добу по 45 г, а починаючи з піврічного віку, потрібно перейти на дворазове харчування по 55-60 г.
Хазяїн сам має право вибрати, що запропонувати своєму вихованцю. Це може бути як готовий корм, куплений у зоомагазині, так і власноручно приготований зі свіжих продуктів. При цьому важливо пам’ятати, що годувати кота їжею зі свого столу заборонено! Меню має бути поживним, вітамінним і, звичайно, збалансованим.
Чи залежить якість корму від його ціни?
Залежно від якості, раціони для котів можна розділити на 4 класи:
- Холістик – це клас кормів для кішок, у складі яких містяться тільки натуральні м’ясні компоненти. Такі корми збагачені вітамінами. До їх складу входять водорості, зелень і навіть овочі та фрукти. Немає штучних барвників та ГМО. Такий корм вважається найкращим для вашого вихованця. Коштує він недешево, але якість каже сама за себе.
- Суперпреміум — корм, який знаходиться на другому місці. У його складі також містяться натуральні компоненти, які практично ні в чому не поступаються холістикам.
- Преміум – це харчування для кішок, у складі яких міститься від 20 до 50% м’яса, а також всі необхідні вітаміни. До кормів преміум-класу обов’язково входять субпродукти. Найчастіше у всіх зоомагазинах широко представлений асортимент корму для котів саме цього класу.
- Економ — це клас корму, назва якого говорить сама за себе. У такому харчуванні немає м’яса, лише субпродукти. Перш ніж купити корм економ-класу, вивчіть його склад. Намагайтеся знайти харчування, у складі якого міститься максимально можливий набір вітамінів та мінералів. Корм економ-класу найбідніший за складом та якістю продуктів, тому він є найдешевшим із усіх перелічених видів кормів.
Як підібрати правильний раціон?
Корм для котів може бути сухим або у вигляді консервів. Також купуючи частування для кота чи кішки, обов’язково враховуйте їх особливості. Є універсальні корми, але на сьогодні багато виробників випускають лінійку кормів, розрахованих на різний вік: для кошенят, кішок і старих кішок. Також є корми, розроблені спеціально для котів, які чекають на кошенят, для стерилізованих особин, для тих, у кого є хронічні захворювання, а також вітамінізовані корми, які бажано запропонувати своєму улюбленцю в період лютого-березня, щоб уникнути розвитку авітамінозу. Якщо не знаєте, який корм вибрати, зверніться до ветеринара або порадьтеся з продавцем, прийшовши до зоомагазину. Вони обов’язково підкажуть і допоможуть вибрати саме той корм, який ідеально підійде вашому домашньому вихованцю.
*на правах реклами