Новини Одеси та Одеської області

Довговічна покрівля для Одеського регіону*

Довговічна покрівля для Одеського регіону*

На що звернути увагу при виборі покрівельного матеріалу, щоб той прослужив максимально довго та відпрацював усі витрачені на нього гроші. Розглянемо найпопулярніші варіанти покрівлі та їх довговічність у зв’язку з експлуатаційними характеристиками.

Довговічність — критерій, який є дуже важливим при виборі покрівельного покриття в Одесі. Виробники часто перебільшують цей параметр, іноді кілька разів. А він безпосередньо залежить від якості продукту.

Натуральна черепиця

Найважливіша властивість у керамічної та цементно-піщаної покрівлі – це рівень вологопоглинання, який залежить від щільності матеріалу та його пористості. У ідеальної натуральної черепиці вологопоглинання має перевищувати 7% маси. Пористий матеріал поглинає багато вологи, яка на морозі перетворюється на кристали льоду і призводить до найдрібніших, а потім і більших пошкоджень у структурі плиток. У найкращих європейських виробників натуральна покрівля витримує понад 1000 циклів відтавання/замерзання, причому зі збереженням структури та властивостей. Наступними якостями, від яких залежить довговічність натуральної черепиці – це міцність та стійкість до вигоряння. Якісні вироби не ламаються під вагою 250 кг і десятки років зберігають свій первозданний колір.

Гнучка покрівля

Важливий момент, що визначає довговічність бітумної черепиці, – це вид модифікатора, який додають в бітумну масу. Серед найпопулярніших полімерних добавок:

  • СБС (морозостійкий, витримує +100°C);
  • АПП (не змінює властивостей навіть при 140°C).

Для помірного клімату України краще вибирати вироби із СБС-модифікатором. Важливо також звернути увагу на те, як м’яка покрівля витримує контакт із сонячним світлом. Тут мають значення 3 чинники:

  1. Полімерна добавка в бітумі (в наявності, отже, добре).
  2. Чим щільніше базальтовий гранулят на поверхні гонтів, тим краще.
  3. Чим міцніше зчеплена крихта з бітумом, тим якісніший продукт.

Серед інших важливих критеріїв, що впливають на довговічність гонтів слід зазначити такі:

  • міцність на розрив скловолокна, яке є основою для бітумної покрівлі;
  • площа клейового шару (у відомих брендів вона становить близько половини площі листів).

Якщо зважити на всі ці моменти, то можна вибрати якісний покрівельний матеріал на основі бітуму.

Металочерепиця

Профільовані листи служитимуть довше, якщо:

  1. Сталева основа має товщину 0,45-0,55 мм. Більш тонкий метал деформується при укладанні, товстіший складно профільується, погано стикується і на даху має дещо спотворений у геометричному плані вигляд.
  2. Були проведені: пасировка сталі, ґрунтовка та оцинкування. Чим товщі цинковий шар, тим довше прослужить металева покрівля і тим вона дорожча. Сталь може бути захищена сплавом кремнію, алюмінію та цинку, так званим алюмоцинком. Він у 4 рази надійніший, ніж просто цинк, і, звичайно, підвищує довговічність металочерепиці.
  3. Вигляд полімерного покриття, яке захищає металочерепицю та визначає її колір:
    • пластизол (товщина 200 мкм, +60°C – критична температура для полімеру);
    • поліестер (30 мкм, витримує +120°C);
    • полівінілфторидакрил (27 мкм, протистоїть низьким -60°C та високим +120°C температурам);
    • пурал (50 мкм, стійкий до тепла та холоду).

Щоб самому забудовнику не вникати у всі тонкощі покрівельної справи, варто знайти чесного продавця, який цінує свою репутацію та каже правду своїм замовникам. З таким підходом виграють обидва: перший заробляє на життя та авторитет, другий отримує якісний та довговічний покрівельний матеріал.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції